Mše svatá začala v půl desáté dopoledne ve zcela zaplněném místním kostele Sv. Šimona a Judy.

Mši na své hudební nástroje doplnili muzikanti z řad myslivců ze spolku Vojenských lesů a statků z Lipníku nad Bečvou. Všichni společně uctili svátek Posvěcení lateránské baziliky.

Zástup místních se pak vydal do prostor kulturního domu, kde byl připraven další program. Zájemci si mohli prohlédnout myslivecké trofeje, které se podařilo ulovit v rámci zdejší honitby, nechyběla výstava fotografií a také ochutnávka několika druhů vín. Ty do Špiček přivezl vinař a myslivec přímo z jižní Moravy.

„Hubertskou zábavu pořádáme již pátým rokem a jsme rádi, že pokaždé zaznamenáme zájem více a více lidí, a to nejen ze Špiček, ale i z širokého okolí,“ řekl hospodář mysliveckého sdužení Hejné Špičky Radek Novotný.

„Prapůvod naší akce je Svatohubertská mše, která se koná již řadu let na Hostýně. Tehdy jsme se rozhodli, že se pokusíme založit novou tradici a uspořádat takovou zmenšeninu,“ dodal Novotný s tím, že akce je určená nejen pro myslivce, ale i pro další lidi s láskou k přírodě.

Pro příchozí bylo připraveno občerstvení v podobě zákusků a koláčků, které připravily přítelkyně a manželky místních myslivců. Se zájmem si pak všichni poslechli další ukázku lipenských trubačů – lovecké fanfáry a signály z minulosti i ty, které se hrají dnes.

Svou hru na lesní roh na závěr předvedl i student hranického gymnázia František Holík. V průběhu dopoledne byla připravena bohatá tombola s různorodými cenami. Vyhrávaly se například dětské pleny, zvěřina nebo lyže. Ty nakonec padly do správných rukou.

„Je to dobré, kde jinde bych za deset korun dostal lyže! Mám z toho velkou radost, navíc v zimě jedeme se školou na lyžák, tak to určitě využiju,“ radoval se mladý výherce.