Kulturní program začne již v pátek v 18 hodin, vlastní zahájení hodů je naplánováno na nedělní dopoledne.

Na náměstí T. G. Masaryka začne v pátek v podvečer hrát skupina Vox s Pavlem Novákem mladším a Jardou Macíčkem. Od osmé hodiny je vystřídá Petra Janů a Golem.

„Původně jsme chtěli pozvat do Přerova i Ilonu Csákovou, ta tu ale byla nedávno na Mostech, takže přednost dostali místní hudebníci,“ uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Rudolf Neuls.

V sobotu pak v centru vystoupí soubory partnerských měst. Odpoledně zahraje návštěvníkům hodů KC Duo a bluesová skupina Mothers Follow Chairs. Večer pak bude patřit Pirillu.

Neděle: průvod, dechovka a jazz

V neděli se program rozšíří i na Horní náměstí a částečně také na náměstí Na Marku, kde bude od deseti hodin jarmark s ukázkami řemesel. Již o hodinu dříve začíná v kostele svatého Vavřince hlavní hodová mše svatá, další bohoslužba začne o hodinu a půl později.

„Slavnostní zahájení bude od deseti hodin. Krojovaný průvod půjde z Horního náměstí, Wilsonovou ulicí na náměstí T. G. Masaryka a vrátí se zpět mostní ulicí,“ popsal Neuls. Dopoledne bude hrát i cimbálovka Primáš.

Nedělní odpoledne bude patřit nejprve dechovce, potom jazzu. Po Věrovance se totiž návštěvníkům představí Moravská Veselka, která své vystoupení spojí zároveň s křtem alba.

„Nese název Věnované – 20 let. Připravili jsme ho k výročí dvaceti let aktivní činnosti a písně na něm jsou věnované různým osobnostem. Nechybí mezi nimi ani Pihovatá – pro Pavla Nováka staršího a pro město Přerov.“ řekl kapelník Moravské Veselky Jaromír Školoudík.

„Dali jsme letos prostor i skupině Jazz Base přerovské Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka, která dosáhla úspěchu i v celorepubli­kovém měřítku,“ zmínil Neuls. Mladí jazzmani pod vedením Petra Stojana získali výborné hodnocení od porotců v soutěži orchestrů základních uměleckých škol.

Po celý druhý víkendový den budou moci zájemci zhlédnout řadu vystoupení inspirovaných středověkem.

Představí se například skupina historických tanců Porta Temporis, scénický šerm Allegros, mužský pěvecký sbor ze Zlína Magna Misteria či hudební skupina Grál, která používá repliky historických nástrojů jako třeba středověké dudy, bubny zvané darbuky či dechové nástroje šalmaje.