Se zesnulým zpěvákem se ale přišlo rozloučit i několik přerovských dětí. Ty jej znaly především z jeho výchovných koncertů, které Pavel Novák pořádal pro školy řadu let.

„Nechtěla jsme si nechat ujít poslední rozloučení s Pavlem Novákem. Znala jsme ho. Chodili jsme na jeho koncerty se školou. Vždycky jsme se všichni na jeho pořady moc těšili. Snažil se nás vtáhnout do svého programu, a to semu dost dobře dařilo,“ svěřila se školačka Nikola Olejníčková z Přerova, která na poslední rozloučení přišla i se svou kamarádkou Nikolou Leinweberovou.

Obě dívky se shodly na tom, že známý přerovský zpěvák byl oblíbencem jejich rodičů a prarodičů, ale i jejich vrstevníci si k němu našli blízký vztah.

„Měl písničky nejenom pro dospěláky, ale i pro nás. Snažil se nás pobavit, ale zábavnou formou i vysvětlit, jak bychom se k sobě měli chovat,“ podotkla čtrnáctiletá Nikola Olejníčková, žákyně Základní školy Mateřídouška v Předmostí, která ráda vzpomíná také na tradiční vánoční koncerty Pavla Nováka.

Ty se každoročně konaly na Štědrý den na přerovském Masarykově náměstí. „To byla prostě nádhera. Třeba ten, který se konal loni, neměl chybu. Nikdy nezapomenu, jak nás vyzval k tomu, abychom si všichni podali ruce. Potom k tomu řekl, že dárky nejsou o Vánocích všechno,“ zavzpomínala Nikola Olejníčková a její kamarádka k tomu dodala: „Byl to perfektní zpěvák a není pravdou, že patřil jen starší generaci. Znám hned několik jeho písniček. Třeba Pihovatou dívku, ale úžasné byly i jeho vánoční koledy,“ řekla na závěr třináctiletá Nikola Leinweberová.