„O tyto tábory je velký zájem. Pro děti máme připravený program v době, kdy jejich rodiče jsou v zaměstnání. Za ta léta jsme vysledovali, že největší poptávka o tábory je v červenci a pak poslední týden v srpnu,“ uvedla ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.

Tento týden se sice program přizpůsobuje deštivému počasí, ale táborníkům to vůbec nevadí. „Strašně se mi tady líbí. Ráda si maluji a taky je tady kulečník. Ten jsem hrála úplně poprvé,“ pochvalovala si osmiletá Klára Výšková. Její slova potvrdil i dvanáctiletý Libor Petřík, který docházel do příměstského tábora už vloni. „Je tady zábava, chodím sem rád, doma by byla nuda. Tady hrajeme různé hry a vyrážíme vždycky na spoustu výletů a taky se seznámím s novými kamarády,“ doplnil Libor.

„Původně jsme mysleli, že příměstské tábory budeme pořádat pro hodně malé děti, tak do třetí třídy. Praxe ale ukázala, že i ti starší přijdou rádi a chodí opakovaně,“ konstatovala Blanka Šturalová.

Na každý den jsou pro mladé táborníky ve věkovém rozmezí od 6 do 14 let přichystány rozmanité akce jako hry, koupání, soutěže, sportování venku i výlety do okolí. Jednou za týden se děti vydávají na celodenní výpravu, jejímž cílem bývá návštěva zoologické zahrady nebo aquaparku.

„Letošní novinkou jsou pro děti stolní hry ve zmenšené formě. Máme tady fotbálek, hokej a kulečník. Program přizpůsobujeme počasí a počítat musíme bohužel i s tím deštivým,“ řekla k programu ředitelka Domečku. Pokud to dětem počasí tento týden dovolí, tak je čeká i návštěva golfového hřiště v Radíkově.

Spokojeni jsou i rodiče. „Příměstského tábora využívám už čtvrtým rokem. V práci dostávám obvykle dovolenou až začátkem srpna, tak jsem ráda, že můj syn v době, kdy jsem v práci, někde nevyvádí nebo nesedí jenom doma u počítače,“ uvedla jedna z maminek.