Desítky let trvalo než si Tata Bojs našli cestu do Hranic. Čekání na kluky z pražské Haunspaulky skončilo v pátek 8. listopadu, a fanoušci ve slušně zaplněném Divadle Stará střelnice si tak mohli konečně ověřit, jestli jsou včechny ty báje o vyjímečnosti této kapely pouze bájemi, nebo zda jsou všechny ty zkazky přece jen pravdivé.

„Koncert se mi moc líbil. Na Tata Bojs jsem byla poprvé a od samého začátku mě překvapilo, jak skvěle naživo zní a hlavně jakou to má celé energii. Určitě jsem na nich nebyla naposled!“ podělila se o své pocity návštěvnice koncertu Aneta Menyhardová.

„Jsem nadšený. Je to už hodně dlouho, co mě nějaký koncert tak moc nadchnul. Povedlo se tu vytvořit skvělou atmosféru,“ pochvaloval si další z fanoušků.

Skutečně, atmosféra na Staré střelnici byla fantastická. Publikum dávalo od prvního tónu jasně najevo, že Hraničáci Tata Bojs zkrátka rozumí. Nadšených reakcí a výrazné hlasové podpory z prostoru pod pódiem se tak dočkaly nejen prověřené hitovky jako „Pěšáci“ či „Attention aux hommes,“ ale i skladby z prozatím posledního alba A/B.

Tak jak to umí skloubit snad jen Tata Bojs, byly v setlistu rovnoměrně zastoupeny vypalovačky, při nichž se člověk pořádně zapotil, stejně jako hloubavé songy, při kterých běhal mráz po zádech. Tu člověk skákal a tleskal do rytmu na taneční „Papírovku,“ aby se v zápětí nechal ponořit do vtahujícího zvuku mrazivé „S ní.“

Když už zmiňujeme zvuk, u něj tentokrát chvíli trvalo než si sednul. Postupem času ale nabral obvyklých „tatáčských“ parametrů, takže i zde všechno v pořádku. Co se týče vizuálu, tak se opět pro jednou ukázalo, že dobrá světla mnohdy udělají daleko více parády než desítky projekčních ploch, šlehajících plamenů nebo nekonečných výbuchů konfet.

Večer na Staré střelnici se zkrátka vydařil na jedničku, a my můžeme jen doufat, že podobných koncertů bude v Hranicích jen houšť.