I přesto, že už mají za tu dobu Tata Bojs solidně odehráno, Hranicím se až doposud vyhýbali.

V pátek 8. listopadu se tak v Hranicích představí vůbec poprvé.

Přečtěte si pět důvodů, proč stojí za to Tata Bojs vidět.

1. Prostě dobře hrajou

Předpokladem každého dobrého koncertu je, že kapela umí aspoň trochu hrát. A Tata Bojs to umí setsakra dobře. Co je ale hlavní, publikum dokážou strhnout nebývalým nasazením a energií. Ať už tedy zpěvák Milan Cais křičí ze všech sil do mikrofonu a zuřivě přitom mlátí do bicích, nebo basák Mardoša rozjíždí své nakažlivé tanečky, čelit tomu dokáže jen člověk z kamene.

2. Křišťálový zvuk

Víte jaká je při živých vystoupeních výhoda toho, když máte v kapele legendárního hudebního producenta? Taková, že si pořádně ohlídá, aby bylo do detailu perfektně slyšet všechno, co slyšet být má. A Dušan Neuwerth to dělá perfektně. Koncertní zvuk Tata Bojs tak v českém prostředí nemá konkurenci. Co víc, mnohdy i ve srovnání s britskými či americkými interprety.

3. Dobře se na to kouká

A opět. Víte jaká je výhoda toho, když je zpěvák kapely zároveň známý sochař a výtvarník? Taková, že vaše koncerty dobře vypadají. Není totiž nad to, když si kapela může navrhnout pódium, projekce i světla úplně sama. O kvalitách Milana Caise svědčí i speciální pódium, které před lety navrhoval pro Colours of Ostrava, nebo fakt, že v příštím roce vytvoří jedinečnou scénu pražskému Metronome Festivalu u Křižíkovy fontány. Otázka zní, zda si „tatáči“ své vizuální hračky přivezou i do komorního prostoru divadla na Staré střelnici.

4. Sranda jo, ale jen tak akorát

Slavný hudební producent Jan P. Muchow říká: „Vtip v hudbě? To je ten největší nesmysl.“ Tata Bojs tam ten vtip tedy sice trochu mají, ale velice kultivovaný a jen v lehké míře. V textech se objevuje v podobě milých slovních hříček jako „není malých rockenrolí“ nebo „chtěl bych být jako Mona Lisa, neustále v obraze.“ Na koncertě ve formě občasných průpovídek mezi skladbami. Pozitivní a příjemná atmosféra ano, třeskutá řachanda rozhodně ne. Pro Tata Bojs navíc není problémem navodit posluchačům v průběhu večera také husí kůži, díky extrémně vygradovaným pasážím některých písní.

5. Ztraceni v překladu

Doufejte, že v setlistu nebude chybět tato skladba z roku 2011. Pokud ji nejslavnější haunspaulská kapela odehraje ve stejné podobě jako v posledních několika letech, vězte, že se bude jednat o jeden z nejsilnějších koncertních okamžiků, který vám může česká kapela nabídnout.

Jestli si chcete překontrolovat, zda jsou uvedené komplimenty oprávněné, zastavte se v pátek 8. listopadu do Divadla Stará střelnice v Hranicích. Tata Bojs se zde představí od 19 hodin. (kra)

Vyhrajte vstupenky
Soutěž o lístky na koncert Tata Bojs v Hranicích najdete v pátek 8. listopadu v Hranickém týdnu