Skupina Tata Bojs vznikla v roce 1988. Zakládajícími členy jsou spolužáci ze základní školy na pražské Hanspaulce Milan Cais a Marek Huňát alias Mardoša. První koncert odehráli 29. června 1988 v tělocvičně TJ Spartak Dejvice. Tím začala klubová kariéra formace v pražských i mimopražských hudebních klubech.

Za svou více než 35letou historii zvládli Tata Bojs vydat přes desítku alb a sedmkrát získali prestižní hudební ocenění Anděl. Mezi jejich největší hity patří Tanečnice, Opakování, Pěšáci nebo například Virtuální duet.

Veteráni na Helfštýně
O víkendu projede Hranicemi spanilá jízda veteránů. Chystá se i koncert

Na Staré střelnici v Hranicích vystoupí skupina v pátek 26. dubna od 20 hodin. „Tata Bojs máme rádi a koncert, který u nás na Staré střelnici odehráli před čtyřmi lety, se moc povedl. Kluci jsou skvělí hudebníci a také příjemní lidé, proto jsme se rozhodli je pozvat znovu,“ vysvětlila Karla Vlasáková.

Páteční hudební akce je poslední ze série koncertů, které majitelé naplánovali na jaro. V polovině března vystoupil na Staré střelnici Tomáš Klus, začátkem dubna zase skupina Mig 21.

Pozvánka na Jarní Floru 2024
Jarní Flora se rozzáří Galaxií květin s posezením. Na co letos láká

„Nyní se chceme soustředit zase na podzim. Už teď můžeme prozradit, že k nám přijede Lenka Filipová nebo Ondřej Havelka s Melody Makers,“ zve Vlasáková.