V sobotu 6. dubna 2018 Stará střelnice hostila hudební festival TaťánaFest plný vzpomínek na předčasně zesnulou pedagožku, sbormistryni a významnou osobnost hranické kultury Taťánu Jonasovou.

Velký sál divadla připitkem zahájil program naplněný vystoupením například Ženského komorního sboru, Hranického pěveckého sboru včetně přípravky i bývalých členů, pěveckého sboru Harmonia, Vokalamity.

Sólově se publiku představila Alena Jestřebská a Iva Svobodová a jazzový esprit se špetkou avantgardy dodala Božena Zalewska a Wojciech Zalewski.

„První ročník festivalu byl takovou explozí, zájem ze strany interpretů byl skutečně značný, proto jsme program rozdělili na dvě pódia. Letos jsme program pojali o něco málo komorněji a vše soustředili na jedno pódium,“ srovnal oba ročníky jeden z organizátorů akce František Kopecký.

K hudební produkci byla ve foyer divadla připojena i malá výstava složená ze vzpomínek, osobních věcí a rukopisů, jednoduše z věcí typických pro bývalou sbormistryni.

„Letošní ročník považujeme i za takový nádech k ročníku příštímu, jeho datum se bude shodovat s šedesátým výročím Taťánina narození, takže to bude takový „TaťánaFest60“ a ten bychom chtěli pojmout opravdu velkoryse a připojit i vydání publikace, kterou jsem již začali připravovat,“ prozradil plány organizátorů František Kopecký.

Speciálním hostem programu byla Lenka Dusilová. Pořadatelé ji prý vybrali záměrně jako příklad skvělé české zpěvačky, která vyniká nejen svým hlasem, ale komplexní tvorbou.

K zakončení oficiálního programu nemohli zvolit lépe. Lenka Dusilová vystoupila s velmi osobitými a ve všech směrech vyjímečnými skladbami.