Do výběrového řízení se totiž přihlásili pouze dva zájemci. Přihláška jednoho z nich ale navíc nesplňovala veškeré potřebné parametry a uchazeč byl vyloučený. Zbývající společnost ale zakázku nezískala. Původní veřejná soutěž totiž byla kvůli nařízení zákona zrušená.

„V posuzování nám zůstala jen jedna nabídka, což je v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Pokud tedy máme jen jednu nabídku, nemůžeme vyhodnocovat. Museli jsme proto výběrové řízení zrušit a bylo okamžitě vyhlášeno nové," vysvětlila starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD).

Termíny zůstávají

Obavy ze zpoždění prací prý ale nejsou na místě. Doposud platné termíny by totiž opakovaným výběrovým řízením neměly být ovlivněny.

„Stále platí předpokládaný podpis smlouvy o dílo do konce července a zahájení prací v srpnu letošního roku. Harmonogram by měl být dodržen a podle toho bude upřesněné i čerpání z dotace," doplnila starostka.

Dotační příspěvek z Regionálního operačního programu Střední Morava dosahuje téměř 16 milionů a pokryje tak většinu z celkových nákladů na velký projekt. Zbývajících necelých deset milionů půjde na akci z městské pokladny. Konečné částky ale upřesní až výsledek nově vyhlášeného výběrového řízení na zhotovitele prací.

„Vzhledem k situaci ve stavebnictví může někoho překvapit, že se přihlášek sešlo tak málo. Ovšem takového náročné úpravy zeleně už jsou specifickou oblastí, a proto těch zájemců nebylo tolik. Podobné to bylo i v případě revitalizace hranického parku," sdělil tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

O nutnou dotaci už Hranice přijít nemohou. V jejích podmínkách však stojí, že akce musí být dokončená už do poloviny roku 2015.

Opravené prostranství před hranickým zámkem má sloužit především jako odpočinková oblast v centru města. Počítá se také s propojením zámeckého areálu s Čechovou nebo Jiráskovou ulicí a Pernštejnským náměstím.