Krytá tenisová hala měla stát na pozemku za Plovárnou. Tělovýchovná jednota Slovan Teplice, která ji tam chtěla postavit, dostala tento pozemek od města na pět let do pronájmu s příslibem jeho následného odkupu.

Prodejní cena byla stanovena na jednu korunu za každý metr čtvereční, tedy zhruba tři tisíce korun celkem. Stavbu samotnou chtěla TJ financovat z prostředků Evropské unie, města a zčásti i vlastních zdrojů.

Podporu výstavby město podmínilo schválením příspěvku z Regionálního operačního programu (ROP), spravovaného Evropskou unií. Ten však na halu peníze neposkytne a stejně tak se tím pádem vyjádřilo i město.

Raději kluziště nebo tenis?

„Nemůžeme se chovat jako svatý Mikuláš,“ vyjádřil svůj názor zastupitel Vladimír Juračka (Hranice 2000) a dodal:

„Myslím si, že děláme pro sport maximum. Nechali jsme postavit za 110 milionů krytý bazén a já si nevzpomínám, že bychom lidem slibovali i tenisovou halu.“

Podle něj je teď v oblasti sportu pro město prioritou vybudování ledové plochy.

„Já jsem jiného názoru,“ kontroval Vojtěch Zima (ČSSD).

Ledová plocha by byla podle jeho názoru danajským darem

„Tady není tradice hokejových týmů. U tenisové haly je větší předpoklad, že bude plnohodnotně využívána,“ dodal s tím, že tenis je v Hranicích nejrozšířenějším rekreačním sportem.

Další pohled na danou záležitost vnesl do diskuze Radovan Langer (Hranice 2000). Poukázal na to, že TJ Slovan připouští, že by si na výstavbu haly mohl oproti zástavě půjčit od banky.

„Co když investor přestane úvěr splácet a hala, ve které budou i městské peníze, bance propadne,“ upozorňoval Langer.

Ani následná připomínka Jiřího Haši (KDU-ČSL), že město bude mít na halu předkupní právo, však některé zastupitele nepřesvědčila o tom, že by měli pro podporu stavby zvednout ruku.

O dotace zkusí žádat znovu

Nakonec tedy požadovaný příspěvek ve výši 5,4 milionu korun neschválili. Podpořilo ho jen jedenáct z nich. Dva další se vyjádřili jednoznačně proti návrhu a zbylých devět zastupitelé se hlasování zdrželo.

Podle informací Roberta Selzera z občanského sdružení TJ Slovan Teplice má tenisová základna v Hranicích 700 členů a 17 dvorců, z nichž krytý je pouze jeden.

„Chtěli jsme se zaměřit na tenisovou mládež a nabídnout jí odpovídající zázemí,“ vysvětlil pohnutky Slovanu k výstavbě haly Selzer. „A také jsme chtěli nabídnout lidem možnost zahrát si tenis i v zimě,“ doplnil jej předseda TJ Slovan Teplice Karel Hűbl.

Tomu je líto, že hala nedostala podporu EU ani města.

„Už jsme začali připravovat podklady pro územní rozhodnutí a zpracovávat podklady na projekt pro stavební povolení. Teď jsme ho museli zastavit, aby nás to nestálo další peníze. V příštím roce se pokusíme požádat o dotaci z obou zmíněných zdrojů znovu,“ nevzdává své plány Hűbl.

Robert Selzer z TJ Slovan Teplice prezentuje na hranickém zastupitelstvu tenisové plány
Foto: DENÍK/Jan Rotrekl