Město podpoří Tělovýchovnou jednotu Slovan Teplice nad Bečvou ve dvou následujících letech. V roce 2011 jí věnují maximálně 2,7 milionu korun a stejnou částku pak i v roce 2012. Zbylých 5,6 milionu korun si bude muset investor stavby sehnat sám.

Ve smlouvě s městem bude zakotveno, že si na deset let vyhrazuje předkupní právo.

„Je to proto, abychom předešli případnému spekulativnímu prodeji haly třetí osobě,“ vysvětlil zastupitel Jiří Haša (KDU-ČSL). Spolu s ním pak zvedlo ruku pro finanční podporu výstavby kryté tenisové haly ještě dalších třináct členů zastupitelstva.

Radějiopravené chodníky než halu

Kdo se naopak už předem netajil tím, že bude hlasovat proti, byl Zdeněk Špiřík (KSČM). Vystoupil totiž s fotografickou prezentací, na níž zachytil kritický stav některých hranických cest a chodníků. „

Nebudu hlasovat pro příspěvek a není to dáno ničím jiným než starostí o finance města s ohledem na současnou hospodářskou situaci,“ vysvětlil všem přítomných na čtvrteční schůzi zastupitelů Špiřík.

Po přehlídce rozbitých komunikací následovala ještě jeho bilance připravovaných investičních výdajů, jako je slibovaná regenerace zbytku Hromůvky, Galašovy ulice a Sadu československých legií, stejně tak jako plánované zateplení domova seniorů, to vše v řádech několika milionů.

V závěru svého vystoupení Špiřík navrhl odložit diskuzi o příspěvku na tenisovou halu o další dva roky a daný čas využít k dalším pokusům získat evropskou nebo státní dotaci.

Mnohem větší smělost projevil v diskuzi zastupitel Vojtěch Zima (ČSSD).

„Když se rekonstruoval zámek, byly zrovna povodně a přesto mělo město odvahu do toho jít. Dnes jsme na zámek pyšní. A totéž platí i o krytém bazénu. Ty desítky milionů, co jsme do něj investovali, jsme také mohli využít jinak a teď jsme rádi, že plovárnu máme,“ nastínil svůj názor Zima.

Stavět by se mohlo začít na jaře 2011

Vzhledem k tomu, že byla nakonec nadpoloviční většina zastupitelů pro podporu haly, mohla by u Bečvy vyrůst už v příštím roce. „Teď v dubnu jsme dostali územní rozhodnutí, na podzim by mohlo být vyřízeno stavební povolení a na jaře bychom se mohli pustit do výstavby,“ předeslal plány investora jednatel TJ Slovan Teplice Robert Selzer.

„Samozřejmě nás to těší, že nás město ve výstavbě haly podpoří,“ řekl předseda TJ Karel Hűbl a dodal, že původně měla být investice dražší, ale teď našli levnější řešení. „Místo tepelných čerpadel použijeme plyn a šatny nebudeme zatím budovat vůbec. Využijeme těch, které se teď opravují v areálu sousedního koupaliště,“ popsal. V ideálním případě by mohla být hala dokončena na podzim příštího roku.

SOUVISEJÍCÍ

Tenisová hala za Plovárnou se zatím stavět nebude