„Bude převážně jasno, během dne se může vyskytnout kupovitá oblačnost a bouřky by se měly objevit jen ojediněle, spíše na horách,“ uvedla Deníku pracovnice meteorologické stanice v Bochoři Alena Hanáková.

Během víkendu byla na mnoha místech republiky překračována teplotní maxima, na Přerovsku v sobotu nejvyšší naměřená hodnota byla 30 stupňů a v neděli rtuť teploměru vystoupala na 31, 7 stupňů Celsia.

S horkým počasím zaznamenávají záchranáři větší počet výjezdů především ke kolapsovým stavům. Podle vyjádření ředitele Záchranné služby Olomouckého kraje Iva Mareše je situace v regionu klidná.

„Je to až paradox. Ale i když začala první vlna veder, nezaznamenali jsme v Olomouckém kraji zvýšení počtu výjezdů. Zaměstnávají nás spíše těžké dopravní nehody,“ řekl.

Situaci si vysvětluje tím, že lidé, kteří jsou nejvíce ohrožení dodržují rady lékařů a nevystavují se příliš vysoké námaze. „Pomáhá tomu určitě informovanost našich občanů jak přes praktické lékaře, tak i formou informačních letáků,“ míní Mareš.