„Úplnou uzavírku na ulici Teplické chystáme z toho důvodu, že se zde bude pokládat nový povrch. Od čtvrtka 26. dubna od 12 hodin až do soboty 28. dubna do 8 hodin tady řidiči neprojedou,“ sdělil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Dopravní omezení na Teplické ulici platí již od započetí rekonstrukce na začátku dubna.

„Obyvatelům této lokality ale během oprav umožňujeme, aby se ke svým domovům v rámci možností dostali. Tentokrát se však bude jednat skutečně o kompletní uzavírku. Občané, kterých se to týká, dostanou upozornění přímo do schránky,“ vysvětlil investiční technik Městského úřadu v Hranicích Vladimír Bezděk.

Opatření musí vzít na vědomí také rodiče, dovážející své děti do školky.

„Ke školce se nebude dát zajet, protože bude uzavřena také křižovatka na Partyzánské. Proto žádáme rodiče, aby po ty dva dny zastavili o něco dál, nebo zajeli třeba ke Sportovnímu centru Naparia, od kterého je to ke školce pouze několik metrů,“ řekl Petr Bakovský.

Teplická ulice je již mnoho let v dezolátním stavu, díry ve vozovce a popraskaný povrch po rekonstrukci už dlouho volaly. Na začátku dubna se pak opravy konečně rozjely. Náklady na rekonstrukci by měly vyjít přibližně na tři miliony korun.

Práce podle plánů potrvají až do konce května. 

autor: David Král