Lázně na tento projekt získaly podporu také u hranického zastupitelstva. To na svém posledním zasedání totiž udělilo radě města úkol zapracovat do návrhu 1. změny rozpočtu města pro rok 2012 příspěvek ve výši jednoho milionu korun.

„Vycházela jsem z toho, že roční suma, kterou odvádíme městu ve formě poplatků našich lázeňských hostů Hranicím, je přibližně stejná, “ vysvětlila ředitelka Irena Vašicová, která o příspěvek zažádala.

Důležitost spolupráce Hranic s lázněmi připustil také tiskový mluvčí městského úřadu Petr Bakovský.

„Spolupráce je důležitá pro obě strany. Bylo by velmi krátkozraké ji nyní nějakým způsobem omezovat. Je v našem zájmu, aby lázně současné těžké období překonaly. Jsou totiž velmi silným činitelem v Hranicích i v Teplicích. Hranice se jejich přičiněním dostávají do obecného povědomí po celé České republice,“ uvedl některé důvody finanční podpory.

Boj o hosty

Vedení lázní eviduje v posledních několika letech pozvolný, leč plynulý úbytek klientů a vidina příštího roku není nikterak příznivá. V rámci reformy zdravotnictví se totiž připravuje vyhláška, která především redukuje seznam indikací, které bude možno léčit v lázních za prostředky zdravotních pojišťoven, a to pravděpodobně s účinností od července příštího roku.

„Vnímáme pozvolný úbytek hostů, podařilo se nám ale už tuto situaci určitými kroky řešit. V roce 2009 jsme například jako jediní v republice otevřeli odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci a v roce 2010 jsme provedli zateplení ubytovací části sanatoria Janáček a vybudovali nástavbu šestého patra,“ řekla ředitelka Vašicová. Díky novým prostorům se zvýšila celková kapacita budovy na 240 lůžek.

Co přinese rekonstrukce?

V investicích, které by v konečném důsledku vedly k zastavení klesající křivky v počtech lázeňských klientů, chce ředitelka pokračovat.

„Musíme klientům nabídnout vyšší úroveň našich služeb i zázemí. Akce spočívá v rekonstrukci celé budovy balneoprovozu, bude zde nový rehabilitační bazén, nová hala, recepce, zrekonstruovaná kavárna, bude rovněž posunut hlavní vchod. Balneo provoz je nyní opravdu zastaralý,“ přiblížila ředitelka lázeňské společnosti.

Rekonstrukce bude podle ní také příležitostí pro firmy z odlišných oborů.

„Tím, že se neustále snažíme rekonstruovat majetek, umožňujeme práci stavebním, nábytkářským a nakonec i potravinářským a dalším firmám v Olomouckém kraji, “ dodala.

Lázně si na projekt, který si podle rozborů celkově vyžádá téměř padesát milionů korun, berou úvěr třiceti milionů.

„Jsme připraveni na to, že příští rok skončíme v mírném mínusu. Lázně Teplice nad Bečvou jsou ale zdravá firma. Máme velké množství služeb, které nabízíme lázeňským hostům, ale i firmám a samoplátcům. Pokud si chceme udržet konkurenceschop­nost, je neustálý rozvoj naprosto nezbytný,“ řekla dále Vašicová, která je také předsedkyní představenstva.

Nová podoba lázeňského domu tak bude orientována jak na lázeňskou klientelu, tak i klientelu samoplátců a firem, kterým bude umožněno pořádání různých akcí.

S přípravnými pracemi se začalo již na konci roku tohoto roku. Od 2. ledna se začne s opravami prostorů recepce a renovací kavárny. Tyto práce by měly být do konce března hotovy. Výstavba rehabilitačního bazénu přijde na řadu později, ředitelka Vašicová přesto věří, že do konce května budou veškeré opravy u konce.