O zpěv mezi dětmi i mladými lidmi je stále větší zájem, svědčí o tom i fakt, že sbory, které Markéta Lásková vede, jsou už tři. Dětský pěvecký sbor Cantabile s nejmenší Cantabilkou působí při hranické Základní umělecké škole a členy Komorního sboru Cantabile pak tvoří zejména studenti středních a vysokých škol, kteří vzešli z dětského sboru.

Za sebou má skvělá parta několik výrazných úspěchů. Významného výsledku dosáhli vloni členové Komorního sboru Cantabile. Z mezinárodní soutěže pětidenního festivalu v Ohridu v Makedonii si dovezli kov nejcennější, a to zlato. Letos v dubnu pěvecký sbor Cantabile získal Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury.

„Byl to náš letošní největší úspěch, moc děkujeme lidem, kteří nám dali hlas,“ vzpomněla Markéta Lásková.

Od léta už pilně cvičí a připravují se nejen na vánoční koncerty, ale také na soutěže.

„S nejmenší Cantabilkou a dětským sborem Cantabile se v březnu zúčastníme soutěže pěveckých sborů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. S Komorním sborem pak na srpen plánujeme Rusko, konkrétně Petrohrad, moc doufáme, že nám to vyjde. Je to ale velmi náročné jak organizačně tak i umělecky. Jisté to ale zatím nemáme, jestli nás budou nominovat se dozvíme teprve v dubnu, ale moc bysme se tam chtěli dostat,“ prozradila sbormistryně.

Už tuto neděli vystoupí všechny tři sbory Cantabile na adventním koncertě v Malhoticích. Hraničtí posluchači pak mohou zavítat na jejich tradiční Adventní koncert. Ten se letos neuskuteční v kostele na náměstí, ale nově v kapli svaté Barbory v hranických kasárnách v neděli 16. prosince v 16 hodin.

„Těšíme se úplně na všechny koncerty, ale asi nejvíce na ten vánoční. Bude v kapli svaté Barbory, kde je skvělá akustika,“ doplnila sbormistryně Cantabile Markéta Lásková. 

Česko zpívá koledy na Pelhřimovsku.