Vybral si ho spisovatel Ota Pavel a jeho Pohádka o Raškovi popisuje chlapce, který chtěl létat. Chodil pak na „Horečky“ nad Frenštátem, a jak to dopadlo? No, přece jako v pohádce.

A že tato místa nejsou vymyšlená zjistíte, vydáte-li se na výlet po jeho „stopách“. Vede kolem zmiňovaných můstků až na vrchol Velkého Javorníka, zvaného též Veřovský. Dovede nás sem zelená turistická značka od náměstí ve Frenštátě.

Projdete kolem můstků, dál cesta vede lesem a po zhruba 7 km vystoupáte na samotný vrchol. Je odtud krásný rozhled na Beskydské kopce i Štramberk s kopcem Kotouč i masiv Ondřejníku.

V chatě Pohorské jednoty si můžete dát občerstvení a zakoupit pohlednice. Dolů můžete použít též modrou značku do Frenštátu nebo se pro změnu vydat značenou cestou (červenou) na opačnou stranu do Veřovic na vlak.

Výstup není náročný, sestup k Veřovicím je však místy strmější. Kvůli pěkným výhledům doporučujeme vybrat si slunečné počasí, poutavé výhledy do husté mlhy jsou nedefinovatelné, nefotogenické a je nebezpečí bloudění, což vám za slunečného počasí vzhledem k dobrému značení cest nehrozí.

Tak pěknou cestu a krásné zážitky z výletu.