Vzhledem k tomu, že je velkou fanynkou tohoto ostravského fotbalového klubu, o to víc jí toto vítězství potěšilo.

„Vůbec jsem to nečekala. Do soutěže jsem se přihlásila jen tak, nekladla jsem tomu nijak mimořádný význam. Spíš jsem chtěla získat nové zážitky. Ani jsem moc nepočítala s tím, že zvítězím. Konkurence byla totiž na soutěži silná, o to víc mě ale nakonec vítězství udělalo radost,“ svěřila se jednadvacetiletá studentka třetího ročníku Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

Kateřina Suchárová byla zvolena tváří fotbalového klubu 13. února na reprezentačním plese Baníku. „Šlo o druhý ročník soutěže Miss Baník. Kateřina Suchárová tímto vystřídala na trůnu Ostravanku Mirku Dunovou,“ informoval manažer pro komunikaci Igor Bruzl z FC Baník Ostrava.

V soutěži miss letos usedla pětičlenná porota. Ta na druhé místo vybrala sedmnáctiletou Nelu Navrátilovou z Havířova a na třetí příčku pasovala Janu Bastlovou, sestřičku z ostravské Fakultní nemocnice.

Finalistky musely na soutěži plnit celou řadu úkolů. Patřil k nim například vědomostní test a tradiční promenáda v plavkách. „Na finálovém večeru jsem se vůbec necítila dobře. Bojovala jsem s chřipkou, proto jsem byla ráda, že je tato událost za mnou,“ vzpomněla nová Miss Baník 2009.

Přerovská rodačka však v soutěži zvítězila na plné čáře. Kromě prvního místa si totiž odnášela také titul udělený diváky Miss sympatie. Kateřina Suchárová se může pyšnit výškou 181 centimetrů a mírami 92–67–97 centimetrů.

„K mým zálibám patří studium jazyků. Hovořím anglicky, ale mám základy i francouzštiny a španělštiny, které chci dále rozvíjet,“ prozradila o sobě Kateřina, která se ve volném čase věnuje také aerobiku.

Sympatická černovláska, která je absolventkou Obchodní akademie v Přerově, se do soutěže krásy nezapojila poprvé. „Zhruba před třemi lety jsem se probojovala do finále Miss léto a také do celosvětové soutěže Miss Model World,“ pochlubila se svými úspěchy Kateřina Suchárová, kterou teď čeká zajímavý rok.

„Budu reprezentovat klub na všech společenských událostech a zároveň se budu účastnit veškerých domácích zápasů. Na ty se už moc těším, protože fanynkou Baníku jsem už řadu let,“ řekla Kateřina Suchárová.

Fanoušci mohou novou Miss Baník poprvé spatřit na jarní domácí premiéře se Žižkovem, která se koná už tuto sobotu 28. února.