Právě sklo je ideálním materiálem pro prezentaci v prostorách s vysokou vzdušnou vlhkostí. Návštěvníci uvidí například kompozici čtyř hutně modelovaných skleněných explozí výstřiků vody, které jsou navlečeny na kovových tyčích.

V hlavní výstavní prostoře, Mramorové síni, zaujmou čtyři výrazné vertikální skleněné sloupy připomínající stalagmity. Pozornost přiláká i skleněná beskydská louka plná pestrých květin.

Fotogalerie: Ve Zbrašovských aragonitových jeskyních vystavují mladí skláři

„Svá díla u nás ukáže 12 studentů. Těší nás, že všichni buď pokračují dále ve studiu na vysokých školách ve sklářských oborech nebo nacházejí uplatnění v některých erudovaných sklářských firmách,“ řekla vedoucí jeskyní Barbora Šimečková.

Na výstavě se prezentují studenti a čerství absolventi oboru Design skla, který je nejstarším oborem na škole a letos oslaví 80 let. Vedoucím oboru je výtvarník Josef Divín, jež má za sebou celou řadu výstav v Česku i v zahraničí. Je mimo jiné také autorem trofejí pro Kontinentální poháru IAAF, na který se v roce 2018 sjela do Ostravy atletická esa z celého světa. Mistry odborného výcviku jsou sklářský výtvarník Ondřej Strnadel a mistr Michal Pavlík.

Výstava potrvá do 31. října.