Letošní ročník oblíbeného studentského koncertu To nejlepší z Gympla koncipovali gymnazisté jako malý filmový festival.

Pro vítěze tak byla připravena prestižní cena v podobě sošky Zlatého Radovana, jejímž předobrazem nemohl být nikdo jiný než ředitel gymnázia Radovan Langer.

Působivý start večera obstarala projekce krátkého filmu, který studenti speciálně pro tuto příležitosti natočili.

Pod režisérskou taktovkou letošního maturanta Davida Žáka vzniklo vtipné, zhruba patnáctiminutové dílko na vysoké technické úrovni, ve kterém nechyběly efektní automobilové honičky ani vypointované parodické vsuvky. Na plátně tak mohli diváci rozpoznat například odkazy na filmy s Jamesem Bondem či loňský hit Joker.

Poté již moderátorská dvojice Dominik Röder a Alžběta Váňová odstartovala očekávaný živý program plný scének a zpěvu, povětšinou inspirovaných slavnými filmovými předobrazy.

Na své si přišli fanoušci muzikálu Rebelové, Whoopi Goldberg a její slavné komedie Sestra v akci, stejně tak jako znalci Troškovy ságy Slunce, seno.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, tedy zhruba 16 tisíc korun, věnují studenti na projekt Lepší škola pro všechny. Ten založila organizace Člověk v tísni se záměrem pomoci vzdělávání a rozvoji dětí, pedagogů i výuky na českých školách.