Do koncertu se zapojili studenti všech ročníků gymnázia.

„Jednoduše jsme rozdělili etapy života mezi jednotlivé třídy, ty se toho ujaly a vymyslely svoji scénku, tanec, či hudební představení,“ vysvětlila Gabriela Jakešová, jedna z hlavních organizátorů koncertu.

Na jevišti se pak promítl celý lidský život, od početí až po nebeskou bránu. Tanečníci předvedli krásu početí, nebo seznámení, mladí herci si přichystali scénku o studiu, nebo o manželství.

Nechyběly také hudební představení, vystoupily zpěvačky Anna Kopřivová, Monika Blahová, ale také kapela Hranice. Frontman kapely Kryštof Kudláček pak svým zpěvem doprovodil stínové divadlo svým provedením písně Love Yourself.

Celým večerem diváky provedl talentovaný Petr Uram v roli babičky.

„Ten koncept vymyslela Anna Kopřivová, já jsem se ujal scénáře a celý koncert moderoval. Psaní se věnuji, kromě tohoto koncertu mi však ještě nic nevyšlo,“ skromně vyprávěl Uram, který před chvíli pobavil a rozesmál celé divadlo.

Program To nejlepší z gympla gymnazisté předváděli potřetí. Nejprve jako Vánoční koncert pro gymnázium, poté pro osmé a deváté ročníky hranických základních škol v rámci dne otevřených dveří.

Třetí představení, které se uskutečnilo pro veřejnost bylo vyprodáno, reprízy se však nechystají.

„Nyní máme jiné starosti s maturitou, takže další opakování koncertu již nebude. Ale už teď tušíme, kdo budou naši pokračovatelé, a doufáme, že se na To nejlepší z gympla můžeme těšit zase příští rok,“ dodala pořadatelka Gabriela Jakešová.