„Vadí to nejen mi, ale i dalším lidem. Hlavní problém je v tom, že nikdo neví, jaký k tomu vedl důvod," řekl k uzamčenému objektu návštěvník parku Josef Perdola, kterému se jinak opravený prostor líbí.

„Jen těch dětských prvků mohlo být více. Chybí tu skluzavka pro děti, která tady dříve byla. Firma to ale spravila krásně. Dělali až do tmy, aby to stihli," dodal.

Čeká se na kolaudaci

Důvodem doposud uzamčených „sociálek" v parku je stále jejich neprovedená kolaudace. Město slibuje, že tento nedostatek bude ve druhé polovině srpna odstraněný.

„Vyskytly se problémy ohledně pozemků, které už ale byly v podstatě vyřešeny. Nyní probíhají úřednické postupy, včetně převodu katastru a kolaudace. V průběhu spíše druhé poloviny tohoto měsíce bude situace napravena," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Veřejné WC? Dlouhodobě palčivý problém

Nedostatek veřejných WC je v Hranicích dlouhodobý a dost palčivý problém. Právě umístění zděných kabinek v opraveném parku mělo tyto trable částečně vyřešit. I po odstranění současných závad ale nebude komplikace ve městě úplně vyřešena. Hlavně v jeho centru je o toalety pro veřejnost velká nouze.

„Umístit záchody do zástavby ve městě jde jen stěží. Problém se snažíme řešit takzvanými toi toi kabinkami, i když víme, že nepatří mezi nejoblíbenější," uvedl Petr Bakovský. Právě toi toi záchodků je v Hranicích celkem osm.

O dalších, pohodlnějších toaletách pro návštěvníky města či obyvatele se zatím uvažuje jen v teoretické rovině.

„Pokud by nakonec došlo k rekonstrukci zámecké zahrady, mohlo by se nějaké komfortnější zařízení umístit právě tam. Renovace této plochy ale zatím není na programu, navíc by záleželo na případné dotaci. Obecně lze tvrdit, že problém s veřejnými záchody nějakým způsobem ošetřený máme, ale netvrdím, že je to ideální," dodal tiskový mluvčí hranické radnice.

Veřejné záchody jsou veřejnosti k dispozici i ve dvoraně hranického zámku. Doba jejich zpřístupnění se ale drží daným časovým harmonogramem a je dána provozní dobou městského úřadu. Nejdéle v týdnu jsou záchody na zámku otevřeny v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu (do 17 hodin), nejkratší dobu je pak lidé mohou využívat v pátek (do 13.30). V průběhu víkendu jsou dveře od „zámeckých" záchodů uzamčené.