„Náš host rozmaluje obraz na předem připravené ploše, rozdělené na několik samostatných polí. Po dokončení se motiv zakryje tak, aby další malující z vytvořeného díla viděl jen minimální část, ale přitom na něj mohl navázat. Spoléhat se může pouze na svou fantazii a kreativitu. Tím vznikne další část obrazu a vše se opakuje tak dlouho, dokud nejsou všechna pole namalovaná,“ vysvětlil netradiční princip organizátor Tomáš Plesník.

Do tvorby obrazu se může zapojit každý, kdo drobnou finanční částkou přispěje na činnost hranické neziskovky Tom Help, která se snaží pomáhat handicapovaným.

Premiérové benefiční malování zorganizovali pořadatelé na konci června. Zatímco v létě byla tahákem účast legendy Dakarské Rallye Karla Lopraise, tentokrát padla volba na místní celebritu.

Podělí se i o cestovatelské zážitky

„Moc se těším. Myslím, že Tom Plesník a lidi kolem něj dělají super akce. Jsem tedy rád, že se můžu taky nějakým způsobem zapojit,“ svěřil se hlavní host večera Tomáš Vejmola.

Ten se s přítomnými podělí o své cestovatelské zážitky.

„Poznáte mě podle toho, že budu asi ze všech nejvíc vykládat, a taky podle parádního červeného svetru, který jsem si zrovna koupil,“ láká Tomík na cestách nejen na své vyprávění, ale také na nejnovější módní kousek.

Účastníci benefičního večera se mohou těšit i na vystoupení nevidomé kapely Naslepo, nebo se dozvědět více o činnosti Tom Help. Akce odstartuje v osmnáct hodin v kavárně restaurace Archa.