Vlastně šlo o divadlo jednoho herce, ale trochu jiné, postavené na skečích, převlecích, stand-up-comedy.

Tomáš Matonoha se tady objevil v jednotlivých rolích jako avantgardní režisér, bezruký pianista, hluchoněmý tanečník flamenca, moravský folkový zpěvák po operaci hlasivek i slepý bublinář, a ani dobrovolníci z řad diváků nepřišli zkrátka.

Základem byly skeče z pořadu HBO “Na stojáka”, doplněné nezbytnou improvizací.

“Představení vzniklo před pěti lety,” řekl Deníku Tomáš Matonoha, “První tři roky jsem s ním jezdil často, teď už to dělám pro radost, tak třikrát, pětkrát do roka. Lidé v Hranicích mají vlastně štěstí, že toto představení viděli.”

Tomáš Matonoha toho zvládá hodně – hraje v divadle (začínal v brněnském HaDivadle, úspěšným představením byl Komediograf) i v televizi (HBO a pořad “Na stojáka”, televizní seriály Rodinná pouta), velký ohlas získal v sitcomu Comeback, moderuje (např. Český lev), točí filmy (např. Gympl), skládá muziku. Jak to všechno zvládá?

“Postupně a pomalu,” říká a dodává: “Vyhýbám se celý život tomu, dělat víc věcí naráz… Teď jsem nastoupil na rok do seriálu Ulice a proto jezdím míň s hrdiny.”

Možná že nebude trvat dlouho a Tomáše Matonohu budeme mít příležitost vidět v Hranicích znovu:

“Snažím se alespoň jedenkrát za rok udělat s někým divadelní inscenaci. S Josefem Poláškem připravujeme autorské představení, bude to klauniáda, pro pražské A studio Rubín, před Vánocemi bude premiéra. Je možné, že s tím zavítáme příští rok i do Hranic, pokud nás pozvou.”

Magdalena Gladišová