Před čtyřmi lety pokořil Tomík na cestách Asii, nyní přišla na řadu Afrika. Další světadíl hodlá opět brázdit ve svém nejoblíbenějším dopravním prostředku – tuktuku.

„Už 1. dubna vyrážím do Afriky, konkrétně do Jihoafrické republiky, kde mám v plánu pořídit si další tuktuk, ať mám z každého kontinentu aspoň jeden,“ nastínil Tomík základní plán.

Následně má v úmyslu navštívit třeba Malalwi, Ugandu, Ethiopii či Mozambik.

„Přes východní pobřeží se chci postupně dostat až zpátky domů, což by mělo zabrat čtyři až pět měsíců. Asijská cesta měla ale také trvat o něco kratší dobu než nakonec trvala, tak uvidíme,“ uvědomuje si možné komplikace.

Sbírka pro Ukrajinu. Ilustrační foto
V Hranicích otevřelo Centrum pomoci Ukrajině

Na zmíněné cestě z Bangkoku zpět do Hranic tehdy Tomík strávil celý rok. I kdyby se výprava znovu protáhla, tentokrát v tom Tom alespoň nebude sám.

„Poprvé se mnou vyráží také kameraman, o naší cestě totiž chceme natočit krásný film,“ prozradil hranický cestovatel.

K filmařině už Tomáš před nedávnem přičichl. V půlce února představil svůj cestopisný snímek z Hranic okolo hranic, se kterým vyprodal Divadlo Stará střelnice.

O cestě by měla kromě filmu vzniknout také kniha, kterou si mohou Tomíkovi fanoušci předobjednat už nyní. Jedná se o jednu z odměn na portálu donio.cz, na kterém lze Tomášovu africkou expedici finančně podpořit.

„Odměn je k dispozici spousta. Kdyby chtěl na mou cestu někdo přispět, můžu mu za to třeba poslat pohled z Afriky anebo napsat jeho jméno přímo na tuktuk. Možností je opravdu hodně,“ přiblížil Tomáš.

Všechny odměny a podrobné informace lze najít na zmíněném portálu nebo na webu Tomíka na cestách.

„Během cesty budu vše sdílet na sociální sítích a tím můžete být opět součástí mého dobrodružství. Mám radost, že pravidelně budou vycházet také články v Hranickém deníku. A už teď se těším na to až se vrátím a budu vám moct o všem vyprávět,“ uzavřel Tomík.