V Hranicích a blízkém okolí je na dvacet provozoven, které nabízejí polední menu. Deník přináší tipy čtyř restaurací a jedné jídelny, kde je cena poledního menu příznivá a příliš nezatíží domácí rozpočet. Výběr jídel je zde přitom pestrý a dobře se tu najíte.

Mezi nejlevnější podniky v Hranicích, kde se dobře a kvalitně najíte, patří Sports Kotelna na sídlišti Struhlovsko. V hranické restauraci Monika se i s polévkou najíte už za 140 korun. Stejně příznivé ceny jsou i v Penzionu Růžek nebo v Jídelně Litovel, kde vsadili na českou domácí kuchyní. V restauraci u Kramlů se včetně polévky najíte za 145 korun.

Sports Kotelna

close Jídelna Litovel, Hranice. info Zdroj: Deník/Liba Mátlová zoom_in Sports Kotelna, Hranice. Jedním z nejlevnějších podniků v Hranicích, kde se dobře a kvalitně najíte, je Sports Kotelna na sídlišti Struhlovsko. Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že tento podnik je trošku z ruky, na návštěvnost si zde rozhodně stěžovat nemohou. Ve čtvrtek, kdy jsme restauraci navštívili, byla téměř plná restaurace i zahrádka, kterou strávníci rádi v letních dnech využívají i přes poledne.

„Lidem nevadí, si k nám na jídlo zajít nebo zajet. Za tu dobu šesti let, kdy Kotelnu provozujeme, se k nám návštěvníci rádi vracejí. Vědí, že vaříme z kvalitních a domácích surovin, a to oceňují. Přes poledne také nabízíme rozvoz obědů, toho využívají hlavně firmy. Není problém u nás uspořádat oslavu a zajistíme také catering pro firmy, školy či soukromé osoby,“ informovala provozní Sports Kotelny Angela Hlaváčová.

U lidí je Kotelna známá především díky bohaté pizza nabídce, i proto ve svém denním menu nabízí tento podnik hned osm druhů pizz, a to od 123 korun. Nejdražší pokrm tady mají za 139 korun a všechny ceny jídla jsou včetně polévky. Tento týden nabízeli například francouzskou cibulačku s krutony nebo čočkovou s uzeninou.

V tomto podniku myslí také na vegetariány a vyznavače zdravé stravy. Z meníčka si vyberete totiž jedno fit menu i bezmasé jídlo. Z bezmasých jídel jste si poslední srpnové dny mohli dát domácí bramborové gnocchi se smetanovým špenátem, dvojitý parmazán nebo míchaný zeleninový salát s variací sýru, ořechy, medovo-hořčicový dresink a toust.

Z fit menu to byla mořská štika v bylinkové krustě, kus kus a omáčka z pečeného česneku nebo Penne s vepřovou panenkou restovanou na česneku a cibuli se sušenými rajčaty, chilli a parmazánem.

Příklad menu: Vepřová panenka špikovaná uzenou slaninou, omáčka demi-glace, brambory šťouchané s cibulkou a slaninou, francouzská cibulačka s krutony - 139 korun
Čas poledního menu: 11 až 14 hodin
Adresa: Struhlovsko 542, Hranice
Dá se platit kartou? Ano

Restaurace Monika

close Restaurace Monika, Hranice. info Zdroj: Deník/Liba Mátlová zoom_in Restaurace Monika, Hranice. Restaurace, která se nachází na třídě 1. máje, láká denně přes oběd na čtyři až pět jídel v ceně od 140 do 150 korun a jednu specialitku z hovězího masa za 160 korun. Teto týden to byl španělský hovězí ptáček, anglický rostbíf nebo pomalu tažená hovězí kýta.

„Naši zákazníci si rádi dávají steaky, taky Ondráše a oblíbená jsou i játra,“ prozradil číšník Tomáš Jelínek.

Kromě steaku z vepřové kotletky s houbovou omáčkou, restovanými noky nebo hranolky za 150 korun si zákazníci mohli také tento týden pochutnat na pečených kuřecích paličkách na bylinkách s hráškovou rýží a mrkvovým salátem za 140 korun.

Příklad menu: Těstoviny Penne s čerstvým listovým špenátem a kuřecím masem, parmezán, frankfurtská polévka - 140 korun
Čas poledního menu: 11 až 15 hodin
Adresa: třída 1. máje 1738, Hranice
Dá se platit kartou? Ano

Jídelna Litovel

close Jídelna Litovel, Hranice. info Zdroj: Deník/Liba Mátlová zoom_in Jídelna Litovel, Hranice. Pokud máte dost smažených jídel, tak právě tady se najíte. Zde totiž vsadili na domácí kuchyni. V Jídelně Litovel si denně můžete vybrat z dvanácti druhů jídel a dvou polévek, které jsou samozřejmě v ceně. Na oběd sem chodí senioři, úředníci, stavbaři i rodiny.

„My vaříme jenom domácí českou kuchyni. Hamburgery ani smažák s hranolkami u nás nenajdete. Chodí k nám hodně dělníci a ti se musejí pořádně najíst. Hodně u nás letí omáčky, knedlíky, zelí, játra i guláš. Kuchařky máme šikovné a lidem u nás chutná,“ prozradil majitel Jídelny Litovel Jaroslav Ročňák.

Každý den tu najdete stálici třech pokrmů, a to guláš, řízek a vepřového vrabce se zelím a knedlíkem. V ostatní dny se menu obměňuje. Poslední srpnový týden byl v nabídce smažený květák s bramborem a tatarkou nebo štěpánská pečeně s rýží. Polední menu také rozvážejí, ale jen stálým zákazníkům. Za vydatný oběd nechá zákazník jednotnou cenu 140 korun.

Příklad menu: Pečený králík, zelí, brambor, polévka frankfurtská nebo rýžová - 140 korun.
Čas poledního menu: 10 – 14.30 hodin
Adresa: Teplická ulice 258, Hranice
Dá se platit kartou? Ne

Restaurace U Kramplů

close Restaurace U Kramplů, Hranice. info Zdroj: Deník/Liba Mátlová zoom_in Restaurace U Kramplů, Hranice. Rodinný podnik, který se nachází v horním podloubí nedaleko Masarykova náměstí, má v polední nabídce tři jídla. Smažený sýr s vařenými bramborami a tatarskou omáčkou si dáte každý den za 145 korun. Ostatní dva pokrmy, které se denně střídají, se pohybují v cenové relaci od 145 až do 155 korun, vše včetně polévky.

Tento týden to byla například francouzská polévka se žampiony nebo hovězí vývar s masem a nudlemi. Z hlavního menu si strávníci tento týden pochutnali na masových kuličkách v houbové omáčce s americkými bramborami nebo na dušené kapustě s pečenou krkovičkou a vařenými bramborami.

Mimo polední menu si tady můžete dát každý den i domácí českou kuchyni, třeba hovězí guláš nebo česnekovou polévku. „My vaříme hlavně domácí kuchyni, ale naši zákazníci si moc rádi dají i smažený sýr nebo řízek,“ usmála se kuchařka z restaurace U Kramplů Šárka Kramplová.

Příklad menu: Bulgurové rizoto s mletým masem a sýrem, fazolová polévka s párkem - 145 korun
Čas poledního menu: 11 až 14 hodin
Adresa: Pernštejnské náměstí 109, Hranice
Dá se platit kartou? Ano, nad 200 korun

Penzion Růžek

close Penzion Růžek, Hranice. info Zdroj: Deník/Liba Mátlová zoom_in Penzion Růžek, Hranice. Pestré obědové menu nabízí také rodinný Penzion Růžek. Tady se najíte od 140 do 150 korun. Sázejí zde na klasiku, pestrost i originalitu, a každý den zde najdou lidé jinou dobrotu.

V třídruhovém denním menu tu můžete narazit na hovězí plátky s koprovou omáčkou a knedlíkem, vinnou klobásu na grilu s hrachovou kaší a chlebem nebo kuřecí steak s omáčkou z vlašských ořechů se steakovými brambory. V ceně menu je také polévka.

„Po obědě si u nás můžou naši zákazníci dát pivo Bernard alko i nealko. Také rádi uspořádáme rodinné oslavy, svatby či firemní večírky,“ uvedl vedoucí provozovny Zdeněk Šohajek. Problémem není ani připravit jídlo s sebou do boxu nebo si jej telefonicky předem objednat.

Příklad menu: Těstovinový salát s tuňákem, rajčaty, kukuřicí a rukolou, karotková polévka 140 korun
Čas poledního menu: 11 až 14 hodin
Adresa: Radniční 33, Hranice
Dá se platit kartou? Ano