Podle ředitele přerovské společnosti Teplo Jaroslava Klvače se v Přerově zvýší cena za teplo na 481,33 korun za GJ, což představuje nárůst o 9,93 procent.

„Do tohoto navýšení se promítne daň z přidané hodnoty a ekologická daň, na jejichž výši nemá vliv výrobce tepla, firma Dalkia, ani jeho distributor - tedy společnost Teplo,“ uvedl ředitel Klvač.

Podle jeho slov zásobuje firma teplem na 13,5 tisíce domácností v Přerově. V Hranicích spotřebitelé od nového roku zaplatí 580 korun za GJ, to je oproti současné ceně 515 korun za GJ zvýšení o více než 12 procent.

„Příčin je několik, například zdražení ceny plynu, vyšší DPH nebo ekologická daň,“ uvedl ředitel hranické společnosti Ekoltes, která má na starosti tepelné hospodářství, Milan Vinkler. Podle jeho slov je jedním z důvodů zdražení i snížení odběru tepla v domech, které jejich obyvatelé letos zateplili.

„Naštěstí jsme u našich dodavatelů snížili množství nasmlouvaného odběru plynu, takže tento faktor se na zdražení neprojevil tak výrazně,“ dodal Vinkler.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika