Čtenáři na webech a facebookových profilech Deníků v kraji rozhodli, že toho největšího krasavce mají lidé v Mohelnici. Stříbrný smrk, který stojí na náměstí Svobody, dostal celkem 2673 hlasů.

Konečné pořadí s fotografiemi všech soutěžících krasavců a počty hlasů najdete v galerii u článku.

Vítězný mohelnický strom pochází z obce Veselí u Pavlova a městu jej věnovali manželé Dostálovi.

„No to je paráda! Jsme na něj moc pyšní. Mockrát děkujeme rodině Dostálových, naší referentce Evě Pirklové i firmě, která strom přivezla a postavila. A samozřejmě všem občanům, kteří se zapojili do hlasování,“ netajila radost místostarostka Mohelnice Jana Kubíčková.

Za největšího konkurenta letos považovala douglasku tisolistou, která zdobí náměstí v Prostějově.

„Mají nádherný strom. O to víc si vážíme, že jsme je porazili,“ dodala.

Radost měl i bývalý majitel jehličnanu. „Přes 40 let nám rostl u domu, ale už bylo nutné ho pokácet. Je fajn, že ještě takhle posloužil a přispěl k té vánoční atmosféře,“ řekl Dostál.

Vítěz ankety zůstane na obdiv veřejnosti minimálně do Tří králů, zástupci města jej plánují odvézt zhruba v polovině ledna.


Na druhém místě je další strom ze severu kraje a dokonce vítěz minulého ročníku, Lipová-lázně. Tamní strom dostal 2194 hlasů. Na třetím místě skončil strom z Prostějova s 1941 hlasy.

Do ankety se zapojilo celkem 23 stromů v celém Olomouckém kraji, lidé jim v anketě na webu a facebooku Deníku poslali dohromady 10392 hlasů.