Čtenáři na webech a facebookových profilech Deníků v kraji rozhodli, že toho největšího krasavce mají lidé v Mohelnici. Stříbrný smrk, který stojí na náměstí Svobody, dostal celkem 2673 hlasů.

Konečné pořadí s fotografiemi všech soutěžících krasavců a počty hlasů najdete v galerii u článku.

Na Štědrý den si letos Přerované mohli opět vybrat ze dvou vánočních koncertů. Na náměstí TGM zahrála kapela Revox. Před Obchodním centrem Galerie Přerov zazpíval Pavel Novák.
Přerov opět rozezněly dva štědrodenní koncerty. Bavily oba

Vítězný mohelnický strom pochází z obce Veselí u Pavlova a městu jej věnovali manželé Dostálovi.

„No to je paráda! Jsme na něj moc pyšní. Mockrát děkujeme rodině Dostálových, naší referentce Evě Pirklové i firmě, která strom přivezla a postavila. A samozřejmě všem občanům, kteří se zapojili do hlasování,“ netajila radost místostarostka Mohelnice Jana Kubíčková.

Za největšího konkurenta letos považovala douglasku tisolistou, která zdobí náměstí v Prostějově.

„Mají nádherný strom. O to víc si vážíme, že jsme je porazili,“ dodala.

Radost měl i bývalý majitel jehličnanu. „Přes 40 let nám rostl u domu, ale už bylo nutné ho pokácet. Je fajn, že ještě takhle posloužil a přispěl k té vánoční atmosféře,“ řekl Dostál.

Vítěz ankety zůstane na obdiv veřejnosti minimálně do Tří králů, zástupci města jej plánují odvézt zhruba v polovině ledna.

Vánoční svátky mají pro Bronislava Ludmilu stále velké kouzlo. Rodinná pohoda se svými nejbližšími je pro něj na prvním místě.
Bronislav Ludmila: Pancéřovou pěst jsme chtěli s klukama odpálit na Vánoce


Na druhém místě je další strom ze severu kraje a dokonce vítěz minulého ročníku, Lipová-lázně. Tamní strom dostal 2194 hlasů. Na třetím místě skončil strom z Prostějova s 1941 hlasy.

Do ankety se zapojilo celkem 23 stromů v celém Olomouckém kraji, lidé jim v anketě na webu a facebooku Deníku poslali dohromady 10392 hlasů.