„Moc se mi tady líbí, protože je tu výborná atmosféra. Sluníčko už se taky umoudřilo, takže není zima a hudba je taky skvělá. Nejvíce se těším na Šediváky. Pupkáči taky nejsou špatní, ale já mám nejraději americké country,“ řekla spokojená návštěvnice festivalu Věra Kučerová z Loštic.

Festival je soutěžní a vítěznou kapelou se letos stali pražští Bezefšeho. Vysoký ohlas v podobě zvučného potlesku ale zaznamenaly také ostatní kapely, které se do Tovačova sjely z různých koutů republiky. Kromě skupin, které už na Tovačovském Portálu za dobu jeho devítileté tradice hrály, přijely do Tovačova nově ukázat své hudební umění také kapely Strašlivá podívaná, Flashback, Dojem, Chat Botté a další.

„Hrálo se mi nádherně. Takové publikum mi naprosto vyhovuje, protože se tady cítím jako doma,“ řekla zpěvačka olomoucko-tovačovské kapely Chat Botté Věra Šimůnková, která se kromě zpívání na festivalech připravuje na bakalářské zkoušky na filozofické fakultě v Olomouci.

Kromě kvalitní hudby se o festivalovou náladu zasloužilo také dobré pivo a občerstvení, kterých si hudební nadšenci bohatě dopřávali. Ubytování ve stanu přímo v areálu Tovačovského zámku využilo poměrně hodně návštěvníků. „Skoro vždy, když jedu na nějaký festival, tak spím ve stanu. Zdá se mi to pohodlné a tady mi nic nechybí. S festivalem jsem naprosto spokojený. Jen mě trochu mrzí, že se Tovačovský Portál časově kryje s Country stodolou ve Vésce u Olomouce. Minulý rok jsem byl tam, tak letos si to užívám v Tovačově,“ řekl Vladimír Jedlička z Loštic.

Za skupinou Bezefšeho se na druhém místě umístili brněnští Drive a třetí místo obsadili skupina Strašlivá podívaná z Plzně. „Letošní ročník byl excelentní. Kapely hrály dobře, počasí se taky vydařilo a návštěvnost byla vysoká,“ zhodnotila akci jedna z pořadatelek Aranka Nosálová.