Úplně první vesnicí na Přerovsku a Hranicku, která se zapojila do pátého ročníku projektu Celé Česko zpívá koledy, byl Milenov.

„Loni jsme se účastnili poprvé. A velmi mile nás překvapil zájem, kdy přišlo kolem třiceti lidí ve věku od pěti do sedmdesáti let. Proto jsme se letos opět zapojili," vysvětlila Eliška Elsnicová, místostarostka Milenova, která obec do zpívání přihlásila.

Dalšími vesnicemi na Přerovsku, kde budou znít koledy ve stejný den i čas, jsou Opatovice, Lazníky, Dluhonice, Horní Těšice, Skalička, Brodek u Přerova, Rokytnice a Kokory. Další obce by proto už neměly váhat a připojit se k nim se na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz.

Milenov už má na tento rok velké plány. „Rádi bychom spojili nějaké občerstvení společně s rozsvěcováním stromečku, abychom tuto akci podpořili, protože se nám moc líbí. A nejen nám, ale hlavně lidem," dodala spokojená místostarostka s tím, že pokud akce bude mít i tentokrát úspěch, ráda by ze společného zpívání koled vytvořila tradici.

Už teď je jisté, že republikou budou znít tradiční písně Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma a Vánoce, Vánoce přicházejí plus přibudou dvě koledy, které si lidé zvolí pomocí hlasování na internetu. Kterou koledu by si vybrala Eliška Elsnicová?

„Já mám ráda ty klasické. Určitě budu hlasovat třeba pro Pásli ovce Valaši, Dej Bůh štěstí tomu domu nebo Já bych rád k Betlému, zbytek písní moc neznám. Ale už teď jsem zvědavá, co si nakonec zazpíváme," ukončila Eliška Elsnicová s tím, že doufá v hojný počet koledníků pod milenovským vánočním stromečkem.