Mnoho z nich se snažilo zaujmout i praktickými ukázkami. Někteří zájemci si od studentek Střední zdravotnické školy v Hranicích nechali změřit krevní tlak, u dalších stanovišť se například předvedlo kadeřnické umění či klasická masáž.

„Některé školy nás zaujaly, ale my už jsme vlastně byly rozhodnuté dříve. Samotná burza škol už nás v tom rozhodování moc neovlivnila, spíše jsme si jenom ten výběr potvrdily," shodly se Sára a Natálie ze Základní školy v Bělotíně.

Dvorana hranického zámku se dětmi ze základních škol plnila v určitých sinusoidách, z hlediska zájmů žáků už ale historie pamatuje úspěšnější léta.

„Příliš žáků se nezastavilo. Spíše jen projdou, vezmou si leták a rychle popoběhnou zase dále," řekl Zdeněk Hadaš, který na burze zastupoval Integrovanou střední školu ve Valašském Meziříčí. „To, co tady lidé mohou vidět, jsou výrobky přímo našich studentů," dodal k prezentaci.

Tradiční akce se v letošním roce účastnilo celkem 35 středních škol a učilišť. „Toto číslo je srovnatelné s předcházejícími ročníky," sdělila projektová manažerka Hranické rozvojové agentury Marcela Tomášová. Toto sdružení letos akci pořádalo ve spolupráci s hranickým úřadem práce.