„Tento ročník máme jubilejní. Je to dvacet let, co jsme poprvé měli výstavu s velikonoční tématikou," pověděla majitelka Galerie M+M v Hranicích Anna Musilová. „Na výstavě uvidíte především spoustu krásných kraslic a všechny možné techniky tvorby. Také zde budou k vidění figurky ze šustí, které zabudujeme do vesničky, aby to hezky vypadalo," pokračovala Anna Musilová. Na návštěvníky dále čekají malované perníčky, háčkované techniky a nechybí ani perníková chaloupka s Jeníčkem a Mařenkou.

Účastníci páteční vernisáže si se zájmem prohlédli vystavené výtvory a poslechli si sólisty Základní umělecké školy Potštát. „Svými výtvory přispěl Domov Větrný mlýn Skalička, Domov seniorů Hranice, Základní umělecká škola v Hranicích, Základní škola Struhlovsko a Mateřská škola Horní Újezd. Trochu mě mrzí, že ostatní školy se už zapojují méně," povzdechla si majitelka Galerie M+M.

Výstava potrvá do 4. dubna a zájemci se mohou zájemci těšit na tvorbu Jarmily Švarcové, která předvede škrábanou techniku kraslic nebo na reliéfy Vojtěcha Šimona a tvorbu Milana Sanetříka. K nahlédnutí jsou zde i kroniky galerie za posledních dvacet let, které mapují její historii.

Součástí výstavy je i pietní místnost k uctění památky nedávno zesnulého manžela, spolumajitele Galerie M+M, Josefa Musila.