Z dosud nezjištěných důvodů posádka číslo 55 Lukáš Lapdavský – Julius Lapdavský s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX ve vysoké rychlosti neočekávaně vyjela z trati a trojici srazila. Nyní je bude vyslýchat policie.

Podle novojičínské okresní policejní mluvčí Miroslavy Michálkové Šálkové identifikovala v sobotu tělo jedno z chlapců jeho matka se svým druhem.

„Jednalo se o třináctiletého chlapce z Kopřivnice,“ doplnila mluvčí Šálková.

Těla byla odvezena do Ostravy Poruby, kde přesnou příčinu úmrtí určí soudní lékař. Příčiny nehody jsou podle slov policejní mluvčí dvě.

„První verzí je, že došlo k technické závadě na vozidle závodníka. Druhá verze je, že řidič vozidla nezvládl situaci,“ uvedla Michálková Šálková a současně dodala, že policie bude řešit také pořadatelskou zodpovědnost.

Slovenskou posádku číslo 55 Lukáše a Júlia Lapdavského, která s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX vrazila do diváků, bude vyslýchat policie.

„Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena, ale zahájili jsme proti řidiči vozidla úkony pro spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti,“ doplnila mluvčí Šálková.