Nejen, že v těchto dnech vypouští do světa pátou řadovou desku s poetickým názvem Artefuckt, ale na 21. května připravuje také velkolepý křest tohoto alba v areálu letního kina.

„Budeme mít velkou stage, velkou aparaturu, pozvali jsme hosty. Myslím, že taková show se v Hranicích jen tak opakovat nebude. Chceme si to s fanoušky zkrátka užít, desku člověk nevydává každý den," prozradil frontman Traktoru Martin Kapek.

Traktor Open air se neodehraje přímo v letním kině, ale na vedlejším prostranství.

„Právě kvůli obrovskému pódiu, které by se do kina nevešlo," objasnil Martin Kapek.

Sláva na stará kolena

O stále rostoucí popularitě kapely na celém území svědčí jak zvyšující se návštěvnost koncertů, tak i sledovanost videoklipů na youtube.

„Za poslední tři roky se to hodně zvedlo. Sami to cítíme. Zlom přišel asi se třetím albem Tmel. Samozřejmě je to příjemné, vidět, že o nás lidi stojí, a že na nás chodí v hojném počtu. Na stará kolena jsme se přece jen dočkali té pomyslné slávy," říká se smíchem zpěvák kapely.

Nové album Artefuckt nahrávala skupina v nedalekém Bomb Jack Studiu.

„Většina kapel touží nahrávat v zahraničí nebo aspoň ve velkých městech. My jsme naopak rádi, že jsme mohli tohle album udělat, dá se říct, v domácím prostředí. Vašek Dreiseitl má špičkové studio a na naší nahrávce odvedl úžasnou práci," oceňuje lídr pětičlenné party.

Traktor vznikl z trosek dvou jiných úspěšných hranických kapel, Wizard a Tarantula, v roce 2001.

„Já a Ferda jsme pohrobci Wizardu, bratři Balkové zase vzešli z Tarantuly. Přišlo nám jako fajn nápad spojit tu wizardovskou lidovost s tvrdším tarantulovským pojetím. Když se přidal ještě Petr Bartošek, bylo kompletní obsazení na světě," zakončil Martin Kapek.

David Král