Každoroční hudební událost, která se uskuteční v areálu u místní sokolovny, odstartuje v pátek ve 20 hodin.

Během pátečního večera a soboty vystoupí celkem čtrnáct kapel z celé republiky.

„Festival trampských písní je známá akce, která se u veřejnosti těší velké oblibě. Na jeho pořádání se lidé ptají už od léta. Festival má každoročně velice dobrou úroveň," uvedla starostka Skaličky Petra Kočnarová.

Už v pátek se zájemcům u sokolovny představí skupina Karavana z Opavy a Domino a Brzdaři z Olomouce. Celkem se letošního festivalu zúčastní čtrnáct trampských a country skupin.

„Je docela velký problém dostat do Skaličky tolik kapel, protože finančních prostředků rozhodně není nazbyt. Dnes už je málo hudebníků, kteří zahrají v podstatě za pivo a párek. Alespoň kapelám, které přijedou z větší vzdálenosti, se snažíme přispět na benzin," sdělil předseda Trampského sdružení Skalička Jan Stržínek.

Většina kapel už na festivalu ve Skaličce vystupovala, výjimkou je jen skupina Monokl, která dorazí až z Ústí nad Labem.

„Největším tahákem letošního ročníku budou zřejmě Poutníci z Brna, výborní jsou také Gympleři ze Vsetína," přiblížil Jan Stržínek.

Na Festival trampských písní nedorazí jen návštěvníci z okolních vesnic. Zúčastní se jej i nadšenci z bavorského Mnichova, severoněmeckého Hamburku nebo východoslovenských Košic. Pořadatelé nachystali i tradiční tombolu.