Miroslav Kutý odsuzuje Olgu Chytrou za to, že na internetu vybízí své svěřence k propůjčení jejich jmen pro hlasování ve čtenářské anketě Hranického týdne, která je také součástí zmíněné soutěže. Chytrá ale na svém jednání neshledává nic špatného.

„Tento pátek vyjde v Hranickém týdnu anketní lístek o nejlepšího sportovce. Všichni vystřihnout, vyplnit pouze kolonku se svými údaji, zbytek si doplním sama,“ zní část textu, který se objevil na webových stránkách klubu Judo Femax Engineering Hranice.

Miroslav Kutý, který předsedá komisi, jež bude sportovce roku volit, považuje tuto výzvu za nehoráznou.

„Je to nefér a naprosto nesportovní. Hlasování by mělo probíhat čestně,“ vyjádřil svůj názor Kutý a ve stejném duchu se chystá na internetovou výzvu zareagovat v dopise, který chce adresovat trenérce Chytré.

Trenérka: Nikomu jsem nic nenařídila

Ta se hájí tím, že na internetu nikomu nic nenařídila, pouze své svěřence žádala o podporu těch, kteří si ocenění zaslouží.

„Jako trenérka své závodníky a jejich výkonnost znám. Proto jsem tam jména těch nejúspěšnějších chtěla doplnit sama,“ vysvětlila s tím, že tyto praktiky používá každý, jen o tom veřejně nepíše a nemluve.

„Jestli to nějak špatně vyznělo, tak se omluvám, ale myšlenka této aktivity byla podpořit nejlepšího člena našeho klubu. O nic víc mi nešlo,“ řekla ještě Chytrá.

Tu navíc zaráží, že na nečestné chování upozorňuje ten, který byl předsedou komise i před dvěma lety, kdy byl podle ní neprávem oceněn člen jiného klubu juda, přestože sklidil v průběhu roku horší výsledky než závodník z jejího oddílu.

„Komise hodnotí sportovce podle toho, co o nich napíší jejich trenéři. Podle mě by byla na místě zpětná kontrola, zda to, co je v nominaci napsáno, je opravdu objektivní,“ uvedla na závěr Chytrá.