To, že program byl vskutku bohatý, potvrdila i Petra Malíková, jedna z organizátorek ak­ce.

„Už ráno proběhly seznamovací hry, trhali jsme náramky ze saténových provázků. Vše se samozřejmě snažíme stylově ladit do halloweenských barev, tedy oranžové a černé," uvedla.

Kromě výtvarných činností a výroby halloweenských dekorací byly na pořadu dne také pohybové aktivity a spousta soutěží.

„Nejvíce mě dnes ale bavila výroba halloweenské dýně. Povedla se mi a určitě si ji pak vezmu domů," řekla například Radka Schubertová.

Tajůplnou atmosféru dokonale dokreslila i nezbytná procházka na hřbitov.

„Na zpáteční cestě nás navštíví kolega, který děti postraší. Večer je v plánu ještě diskotéka s koštětem, večerka je naplánovaná na deset hodin. Ráno pak proběhne zhodnocení celé akce a rozloučení," doplnila hlavní vedoucí projektu.

Halloweenského nocování se letos v Domečku zúčastnilo přesně třicet dětí. Většina tváří je už pracovnicím DDM známá, některé děti však přišly vůbec poprvé.

„Většinou se známe, děti k nám chodí do kroužků a některé s námi byly i na letním táboře Mraveniště," řekla ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.

Halloweenské nocování letos proběhlo teprve podruhé, zájem byl ale obrovský.

„Kvůli menším prostorům jsme chtěli vzít jen pětadvacet dětí, nakonec jsme počet navýšili na třicet. Měli jsme ale ještě sedm náhradníků, kdyby někdo z prvních třiceti odpadl. Bohužel nám prostory více nedovolí," doplnila Petra Malíková.

Speciální události podobného typu nejsou v Domečku žádnou novinkou.

„Do Vánoc už asi nic nestihneme, ale v plánu je například valentýnská akce," uzavřela Petra Malíková.