V krajském kole soutěže, která nese název O keramickou popelnici, bodovaly z Přerovska také Lipník nad Bečvou, který byl pátý, Přerov, jenž skončil osmý, a Kojetín, který obsadil desátou pozici.

Do třetího ročníku soutěže se přitom zapojilo celkem 370 měst a obcí z Olomouckého kraje. Při vyhodnocování se sleduje množství vytříděného odpadu jako je papír, plast, sklo a nápojový karton.

„Co se týká Přerovska, tak nejlépe dopadly Hranice, kde celková výtěžnost separovaného sběru odpadu ve všech komoditách činila na osobu za rok 33,11 kilogramů. Na pátém místě byl Lipník nad Bečvou, osmé místo patřilo Přerovu a na desáté pozici skončil Kojetín,“ informovala Dana Diváková, ředitelka Institutu komunitního rozvoje v Ostravě, který soutěž uspořádal spolu s Krajským úřadem v Olomouci a společností EKOKOM.

Podle hranického starosty Miroslava Wildnera se město snaží, aby lidé třídili odpad co nejvíce. „V příštím roce dáváme 400 tisíc na další rozšíření stanovišť pro kontejnery na separovaný odpad, kromě toho se město podílí na environmentální výchově dětí a mládeže,“ uvedl Miroslav Wildner.

Letošní ročník soutěže byl opět rozdělen do dvou kategorií, v nichž byly analyzovány výsledky separovaného odpadu za období od října 2006 do konce září 2007.

První kategorii tvořily obce do čtyř tisíc obyvatel, druhou nad čtyři tisíce obyvatel. Obce, které v každé kategorii obsadily první tři místa, získaly šeky v hodnotě 30, 20 a 10 tisíc korun.

Vedle finanční odměny zástupci oceněných měst a obcí obdrželi také symbolické keramické popelnice. Soutěž je součástí kampaně „Má to smysl. Třiďte odpad.“

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika