„Cítíme obavu a odpovědnost za zdraví koledníků a jejich rodin, dobrovolníků, organizátorů, dárců a veškeré veřejnosti, která se s koledníky potkává,“ pokračovala koordinátorka.

Tříkrálová sbírka je významným zdrojem financování činnosti hranické charity, pod kterou spadá také středisko v Lipníku nad Bečvou.

„Pro ty, kterým osud Charity Hranice leží na srdci, v lednu připravíme v Hranicích, Lipníku nad Bečvou, Potštátě i okolních obcích veřejně přístupná místa, na kterých bude moci až do 24. ledna 2021 přispět do pokladničky tříkrálové sbírky,“ informovala Radka Andrýsková.

Očkování vakcínou proti nemoci covid-19. Ilustrační foto
První vakcíny proti Covid-19 dorazí do kraje ve čtvrtek, dostanou je zdravotníci

Koncert bez koledníků

„Tradiční Tříkrálový koncert v Brně, který je poděkováním našim koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům bude v neděli 10. ledna 2021 od 18 hodin vysílat ČT1. Koncertem tradičně provází Martina Kociánová a Jan Čenský a netradičně proběhne bez přítomnosti těch nejdůležitějších – koledníků v publiku. Také sledováním tohoto koncertu podpoříte Tříkrálovou sbírku,“ doplnila koordinátorka.

Charita České republiky připravila online koledování na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz. Také virtuální Tři králové přinesou radost do vašich domovů, popřejí štěstí, zdraví, dlouhá léta a především požehnání do roku 2021.

Nehoda u Štěpánova na Olomoucku, kde skončil vůz na střeše mimo komunikaci. 25.12. 2020
Vánoční nehody a požáry: oheň v Hranicích, hořící karavan, auto na střeše

„Chceme tímto vyzvat zejména vás, mladší – pomozte svým rodičům a prarodičům přispět do online pokladničky, která vám umožňuje darovat podle konkrétní obce, kterou si vy zvolíte. Otevíráme tak společně nový prostor Třem králům, kteří vám přinášejí požehnání a skrze vás darují pomoc těm nejpotřebnějším,“ dodala koordinátorka hranické charity Radka Andrýsková.

Aktuální informace o průběhu sbírky a místech, kde budou na Hranicku a Lipnicku pokladničky Tříkrálové sbírky přístupné naleznete na webových stránkách www.hranice.charita.cz