„Díky všem koledníčkům, rodičům, vedoucím skupinek, dobrovolníkům, organizátorům a v neposlední řadě vám všem štědrým dárcům proběhla sbírka velice úspěšně. V celé Charitě Hranice jsme po otevření 265 pokladniček napočítali rekordní částku 1 825 823 korun. Štědrost, kterou jste projevili, je pro nás oceněním naší práce a současně závazkem do budoucna,“ neskrývala nadšení pracovnice hranické Charity Radka Andrýsková.

Při otevírání pokladniček čekalo na pracovníky charity největší překvapení v Hustopečích nad Bečvou, kde v místní části Poruba napočítali 30 730 korun.

„Lidé v Hustopečích nad Bečvou jsou už tradičně nejštědřejší, ale výsledky v Porubě opět překvapily - dvě skupinky tam vykoledovaly neuvěřitelných 48 380 korun. V Hustopečích a místních částech jsme ve dvanácti pokladničkách napočítali více než 160 tisíc,“ upřesnila Andrýsková.

V Hranicích se koledovalo oba dva týdny a do Tříkrálové sbírky se zapojilo dvacet osm vedoucích skupinek.

„I přes vynaložené úsilí se nám nepodařilo pokrýt všechny lokality ve městě. V centru jsme měli rozmístěných také osm statických pokladniček, do nichž bylo možné přispět,“ doplnila Andrýsková s tím, že celkem se v padesáti hranických pokladničkách sešlo rekordních 307 733 korun.

V Lipníku se rozběhlo nejvíce koledníků po městě v sobotu 7. ledna.

„Po požehnání, které jim udělil otec Libor, se skupinky Tří králů vydaly do ulic. Po koledování na nás v budově charity čekalo občerstvení a teplý čaj. V Lipníku nad Bečvou a jeho místních částech jsme vykoledovali 211 tisíc korun,“ vyčíslila Markéta Klesnilová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v Lipníku nad Bečvou.

Výtěžek sbírky už tradičně poputuje na přímou pomoc osamělým rodičům, rodinám s postiženými dětmi, ale i opuštěným seniorům a lidem v krizových situacích. Podporu získá také domácí zdravotní péče hospicového typu. Finance půjdou i na provoz poskytovaných sociálních služeb - charitní pečovatelské služby, osobní asistence, Denního centra Archa a nízkoprahového centra Fénix.