„Charita v hranickém děkanátu vyšle do ulic sto devadesát sedm skupinek koledníků. Koledujeme od Potštátu po Soběchleby, od Hustopeč nad Bečvou až po Osek nad Bečvou a Veselíčko," shrnula koordinátorka Tříkrálové sbírky Radka Andrýsková.

Od soboty 2. do neděle 10. ledna tak musejí stateční dobrovolníci i přes velký mráz zvládnout zazpívat stovky koled, zazvonit na stovky zvonků a nadepsat tříkrálové iniciály nad stovky dveří.

„Na Potštátě, v Olšovci, Jindřichově, Partutovicích, Milenově, ve Velké, v Hustopečích nad Bečvou, Opatovicích a Paršovicích odkoledovali naši milí koledníci již první lednový víkend," vyjmenovala první navštívené obce Andrýsková.

V sobotu 9. ledna pak Tři králové zamíří i do zbylých vesnic – Černotína, Špiček, Bělotína, Stříteže nad Ludinou, Teplic nad Bečvou a Ústí. Na Lipnicku navštíví Hlinsko, Podhoří, Týn nad Bečvou, Radotín, Veselíčko a na Přerovsku Osek nad Bečvou. V Hranicích a Lipníku se můžete se skupinkami Tří králů setkat v každém z uvedených dní.

Minulý rok se Charitě v Hranicích prostřednictvím sbírky podařilo vybrat bezmála jeden milion korun, a to přesně 922 tisíc korun. Více než polovina této částky byla využita na zajištění provozu a rozvoje sociálních služeb, které zdejší charita zajišťuje.

Příspěvky tak putovaly na charitní pečovatelskou službu v Hranicích i Lipníku nad Bečvou, osobní asistenci, denní centrum Archa a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Fénix. Část výnosu sbírky je tradičně určena na pomoc lidem v nouzi. 

AUTOR: DAVID KRÁL