Zaměstnanci přerovské Meopty se mohou těšit, že v listopadové výplatě najdou 10procentní bonus. „Podařilo se splnit limit tržeb, proto vyplatíme odměny, které budou více než 10 procent měsíční mzdy,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Vítězslav Moťka.

Pracovníci Unexu Uničov mohou počítat na sklonku roku s pětiprocentním osobním ohodnocením. Ve firmě zvedli tento rok platy v průměru o více než pět procent.

„V kolektivní smlouvě uzavřené na tři roky jsme se zavázali k 13procentnímu navýšení. To je minimum, které jsme schopni garantovat, i kdyby to se zakázkami nevypadalo růžově,“ uvedl Jan Klus, personální ředitel společnosti zaměstnávající 1600 pracovníků.

„Protože chceme zaměstnance stabilizovat, platíme jim více oproti závazku. Je to však individuální, ne plošné,“ poznamenal.

Plat navíc nedostanou ve Fakultní nemocnici v Olomouci s zhruba 3200 zaměstnanci. „Stát to před pár lety změnil tak, že třinácté a čtrnácté platy se „rozpustily“ do mezd v průběhu celého roku,“ uvedl mluvčí největší nemocnice v kraji Egon Havrlant.

Bonusy v podobě dalšího platu v řadě menších firem neplánují. „Navýšení mezd je pouze o inflaci,“ reagovala finanční ředitelka společnosti Hanácké kyselky Jana Virglová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika