Během série vystoupení, které začnou na nádvoří Staré střelnice v Hranicích od 16 hodin, se představí mladí hudebníci z regionu, kteří uspěli v soutěžních předkolech festivalu. Kromě nich vystoupí například populární rockové kapely Tublatanka a Citron.

Akci odstartuje akustickým vystoupením americká zpěvačka a kytaristka Janet Robin. Hranickému publiku ukáže kytarový styl, který studovala u Randyho Rhoadse, kytaristy Ozzyho Osbourna. Díky němu si ji do svých kapel zvou umělci jako Meredith Brooks, Melissa Etheridge či Lindsey Buckingham z Fleetwood Mac.

Soutěž o vstupenky na Rockové Hranice najdete v pátek 6. června v Hranickém týdnu.

„Z předkol Rockových Hranic nakonec uspěly místní skupiny Inhibitor, Total Harmony, Apple Valley a Ginger. Ti všichni přesvědčili odbornou porotu, ve které byli muzikanti či hudební novináři, že si pozornost zaslouží," popisuje ředitel festivalu Václav Vlasák, který po několika letech přebral zpět dramaturgii a pořádání Rockových Hranic, které v roce 1994 zakládal.

„A protože si připomínáme dvacáté výročí od založení, rozhodl jsem se před časem oprášit i soutěž začínajících kapel, která tehdy akci doprovázela. V polovině devadesátých let se nám podařilo upozornit na místní skupiny, jež nakonec překročily hranice regionu a prosadily se celostátně nebo dokonce dostaly cenu Anděl nebo Českého lva za filmovou muziku. Byli bychom rádi, kdyby se něco podobného opakovalo," popisuje Václav Vlasák a naráží na to, že soutěžní přehlídka Rockové Hranice v devadesátých letech upozornila například na Borise Carloffa, kapelu November 2nd, hudebníka Petra Marka z úspěšného projektu Midi Lidi nebo skupinu Silent Stream Of Godless Elegy. (rh)