Kromě nového informačního centra se zajímavou expozicí si mohou o prázdninách návštěvníci vyšlapat věž kostela sv. Jakuba.

„Letošní turistickou sezonu zahájíme speciální kovářskou prohlídkou s průvodcem. Je tomu již deset let, co byla pro naše město ukovaná plastika Tilia, která stojí na náměstí a stala se symbolem Lipníka,“ uvedla pracovnice turistického informačního centra Jana Březovská.

Na prohlídku mohou zájemci přijít v 10 a 14 hodin. Celý den bude také otevřena vyhlídková věž farního kostela.

V nově opraveném informačním centru nabídnou návštěvníkům i zajímavou výstavu.

„Autorem návrhu plastiky Tilia je kovář Alfred Habermann, jehož stálou expozici si mohou návštěvníci prohlédnout v nově otevřeném turistickém informačním centru v otevírací době,“ vysvětlila Jana Březovská.

Na výstavu zavítají zájemci i při prvomájové kovářské prohlídce.

Turisti i místní mohou každý den kromě pondělí využít bezplatné komentované procházky městem s průvodcem. O prázdninových víkendech mohou zavítat i na věž svatojakubského kostela.

„Služba bude fungovat jen o víkendech od 10 do 16 hodin. Zájemci o výstup musí přijít do informačního centra a domluvit se se zaměstnanci na otevření věže,“ dodala Jana Březovská.

Zábavný Lipenský okruh

V informačním centru jsou pro turisty připravené zajímavé soutěže.

Jednou z nich je kvíz, jehož tématem budou kovářské plastiky a za správné vyplnění soutěžící dostanou do slosování o zajímavé ceny. Další zábavnou a naučnou hrou je Lipenský okruh, kde zájemci musí projet trasu kolem nejvýznamnějších památek v okolí a splnit úkoly z hracích karet, které má k dispozici informační centrum.

Zrekonstruované turistické centrum nabízí i nové služby. Zájemci si mohou uložit zavazadla do uzamykatelných skříněk a za nákup suvenýrů nebo lístků na kulturní akce platit kartou. Pro rodiče malých dětí je k dispozici i přebalovací pult.

autor: Jana Hostičková