V sobotu se do akce zapojilo celkem 68 hráčů. Loňský rekord téměř osmdesátky soutěžících tak zůstal v platnosti. Hranice padesáti zapojených lidí se ale v posledních letech překonává zcela běžně.

„Dnes už v některých případech chodí celé rodiny třeba ve třech generacích. Se zakládajícími hráči si přijdou zahrát i jejich dospělé děti. Máme jasně daná pravidla. U každého stolu jsou čtyři hráči, turnaj se hraje na čtyři kola a na konci samozřejmě nechybí velké finále," informovala jedna z organizátorek Iveta Valentová, která před dvaceti lety stála u zrodu celé akce.

Každým rokem jsou u stolů k vidění nové tváře, samozřejmě ale nechybí ani zkušení hráči. Za toho se může považovat i pan Vladimír, který byl v sobotu večer v šedesáti sedmi letech vůbec nejstarším soutěžícím.

„Já jsem pro každou srandu, i tohle mě baví. Mám rád, když lidi chvilku posedí a třeba si i společně zazpívají," podotkl k sobotní akci v místním Lidovém domě.

Myšlenka zorganizovat turnaj v tradiční společenské hře se z Opatovic rozrostla do jiných obcí.

„I když v dnešní době už turnaj pořádají i jinde, my v Opatovicích jsme byli takovými průkopníky," uzavřela Iveta Valentová.