„Zámecký klub byl totiž minulý týden už obsazený, z tohoto důvodu se naše přednášky přesunuly až na tento týden. Jedna z nich nesla název Hrátky s čajem, ta byla věnovaná všem generacím. Čtvrteční přednáška historika Václava Bednáře byla o dramatikovi Robertu Musilovi, který působil v Hranicích," sdělila ředitelka Městské knihovny v Hranicích Marie Jemelková.

Už burza knih znovu zaujala širokou čtenářskou obec. Za symbolickou cenu si různé tituly vyhlédli i zájemci, kteří hranickou knihovnu dříve pravidelně nenavštěvovali.

„Jsme rádi, že k nám nově přichází hlavně studenti. Máme přibližně dva a půl tisíce evidovaných čtenářů, ale na jednu průkazku si knihy půjčuje třeba celá rodina. Ve skutečnosti je tak našich čtenářů výrazně více," doplnila Marie Jemelková.

S tím, že pořádaný Týden knihoven v Hranicích vyvolává patřičný ohlas, samozřejmě panuje spokojenost.

„Jsme za to rádi. Je to i taková reklama pro naši knihovnu, navíc se nám přihlašují i noví čtenáři," uzavřela ředitelka hranické kulturní organizace.

Popularita knihoven je vysoká také v sousedním regionu Valašska. Masarykova veřejná knihovna Vsetín se dokonce stala Městskou knihovnou roku 2014.