Po celý týden v městské knihovně proběhne burza a bazar knih, prodej turistických známek za výhodnější ceny a další zajímavé akce.

„Dále proběhne výstava starých tisků, což je ukázka Galašovy knihovny a bývalé farní knihovny,“ informovala vedoucí knihovny Marie Jemelková.

Dobrou zprávou pro pravidelné návštěvníky knihovny může být fakt, že v Týdnu knihoven dostane každý den každý stý návštěvník slevu na svou další registraci v knihovně. U dětí je to pak každý padesátý.

Pro školy i školky

Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou. Tak se jmenuje program pro školy a školky, který bude probíhat v dopoledních hodinách a zaměří se na dětské publikum a jejich zájem o knihy.

„Také máme akci pro děti i dospělé s názvem ‚Podej ruku své knihovně‘, což spočívá v tom, že každý může obkreslit na papír svou ruku a tam vepsat knihovně nějaký vzkaz nebo přáníčko,“ vysvětlila Marie Jemelková.

Tradice a baroko

Pro zájemce z řad dospělých je pak připravena ve čtvrtek 5. října přednáška hranického historika Václava Bednáře na téma Kasárna generála Zahálky a její literární tradice. Ta se uskuteční ve studovně městské knihovny a poslechnou si zajímavé vyprávění můžete za 20 korun.

Posledním bodem Týdne knihoven bude v sobotu 7. října komentovaná vycházka Po stopách baroka v Hranicích s Jiřím Nebeským. Zájemci budou mít sraz ve 14 hodin u farního kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Slavnostní nástup vojáků 7.mechanizované brigády na Masarykově náměstí v Hranicích
Cvičení Dukla Spirit i setkání akademiků. Hranické vojáky čeká nabitý říjen
Vizualizace Severovýchodního obchvatu Hranic
Severovýchodní obchvat: takto má vypadat