Návštěvníci Plovárny se již dříve potýkali s nedostatkem parkovacích míst, kterých je od druhé poloviny června ještě o osm méně.

Podle průzkumu společnosti Ekoltes, která bazén provozuje, vyžadovalo zprovoznění letní části koupaliště více stojanů na kola.

Ty proto umístili na místa, kde ještě před několika týdny mohla parkovat auta. Ve vjezdu do prostor na kraji parkoviště u skateparku jim nyní zabraňují betonové sloupky.

Vedení bazénu však svým návštěvníkům slibuje, že se jedná pouze o přechodné opatření na letošní letní sezonu. „Letos to tak bude natrvalo, ale pouze zkušebně. Určitě to pro příští rok vyřešíme jinak, aby neubylo parkovacích míst na úkor stojanů na kola,“ sdělil Milan Vinkler, ředitel Ekoltesu.

Ten zároveň nevyloučil možnost obnovy hlídané úschovny kol, která na koupališti fungovala před jeho rekonstrukcí. „Kolaři děkují, motoristé nadávají, nikdy se nelze zavděčit všem,“ řekl dále Vinkler.

Řidiči se pro letošní rok budou muset bez osmi míst na parkovišti obejít.

K dispozici jim je asi sto metrů vzdálené parkoviště pro desítky vozidel před bránou do sportovního areálu. Ani jeho kapacita však v horkých letních dnech, především v odpoledních hodinách, nepostačuje.