„Toto místo je, jak na jaře, tak zejména v létě, velmi vyhledávaným místem. Zvýšený počet turistů a aut láká také různé nenechavce, kteří se na místním parkovišti snaží obohatit o věci uložené v zaparkovaných vozidlech,“ upozornil David Málek z Městké policie.

To byl mimo jiné také jeden z důvodů proč rada města Lipník nad Bečvou a zastupitelstvo obce Osek nad Bečvou mezi sebou uzavřeli veřejnoprávní smlouvu, která umožňuje strážníkům Městské policie řešit přestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti provozu také v okolí nedalekého Oseku nad Bečvou.

„Strážníci budou důsledně kontrolovat dodržování zákazu vjezdu do oblasti ze směru od Lipníku na Bečvou, a správné parkování na místním placeném parkovišti u jezera Jadran, k němuž můžete svým vozem přijet ve směru od Oseku,“ doplnil Málek.

Cyklostezka se zejména v letních měsících potýká s přetížeností a nadměrnou hustotou dopravy, takže se budou lipničtí strážníci zaměřovat na dodržování pravidel silničního provozu nejen v samotnému Lipníku, ale také v okolí obce. Chtějí tím přispět k lepší dopravní plynulosti na oblíbené cyklostezce.

(cro)