V rámci probíhající rekonstrukce Teplického mostu se občané Hranic dočkají také opravy přilehlých chodníků, a to z obou stran – od křižovatky Motošín i od Teplic nad Bečvou.

Tím však snaha města zvýšit komfort pěších tras v dané lokalitě nekončí. „Připravili jsme projekt, jehož součástí je mimo jiné i výstavba nového chodníku v blízkosti křižovatky ulic Mostní, Žáčkovy a Tyršovy. Lidově se tomu místu říká Žaba,“ řekl tiskový mluvčí města Hranic Petr Bakovský s upřesněním, že nový chodník bude kopírovat část zídky kolem Sokolovny.

U Sadů Československých legií chce město nechat vybudovat i dvě nová přechodová místa pro chodce. Jedno překříží silnici v blízkosti hlavního vjezdu do areálu Sokolovny, po druhém se lidé pohodlně dostanou od Sokolovny do parku. „To druhé bude ještě navíc osvětleno,“ doplnil Bakovský.

Aby také řidiči dbali u Sokolovny na bezpečnost chodců, zapracovalo město do projektu takzvanou opticko- psychologickou brzdu. „Jde o příčný pás přes vozovku, který je vydlážděn drobnou žulovou kostkou. Chápáno ve směru od Hranic bude umístěn na konci Teplického mostu,“ řekl Bakovský.

Dopravně bezpečnostní prvky pro chodce i řidiče, které by se měly u Sokolovny objevit ještě letos, vyjdou zhruba na devět set tisíc korun. Olomoucký kraj už předběžně přislíbil finanční podporu této investiční akci ve výši tří set tisíc.