Pokud tento záměr podpoří i radní a zastupitelé, mohly by si zdejší děti hrát v důstojných podmínkách přímo pod okny už příští rok.

Děti se potloukají po ulicích Převážná část lidí bydlících v městské ubytovně u Veličky je romského původu. Co jim opravdu chybí, je zázemí pro jejich děti.

Proto se také jejich potomci často potloukají po ulicích nebo navštěvují nedaleké hřiště u Domu dětí a mládeže. Ovšem zdejší obyvatelé si stěžují na jejich chování.

„Když pominu výrazy, kterými se mezi sebou oslovují, vadí mi i to, že tam ničí zařízení hřiště a v létě dlouho do noci hlučí,“ uvedla jedna mladá maminka, která kvůli tomu přestala do tamního dětského koutku se svým dítětem chodit.

Stížnosti na romskou mládež, která se s oblibou shromažďuje u Domečku, se donesly i některým členům komise prevence kriminality. „Problém je v tom, že oni se nemají kde jinde bavit,“ konstatoval předseda komise Miroslav Raindl.

Proto také přišel s návrhem vybudovat hrací plochu dětem i mládeži z ubytovny. „Pokud děláme na sídlištích dětská hřiště, tak u ubytovny je potřeba dvojnásob,“ konstatoval. Doufá, že by město mohlo na tento apel slyšet, neboť prý má jisté finanční rezervy. Bylo by to perfektní Lidé z ubytovny by hřiště pro děti uvítali.

„To by bylo perfektní. Můj syn si opravdu nemá kde hrát,“ řekla například Brigita Baranová. „Určitě by bylo dobré udělat tady aspoň pískoviště nebo klouzačku,“ doplnila.

Přesně takovou představu Raindl má. Kromě inventáře pro nejmenší děti by však rád na schůzi zastupitelstva prosadil také streetbalový koš pro větší děti, lavičky a další sportovní a odpočinkové prvky. Náklady na zřízení hřiště odhaduje v řádu několika set tisíc korun. „Bylo by totiž potřeba upravit i okolní terén, zeleň a podobně,“ vysvětlil Raindl.